W XX Wydziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Warszawie toczy się proces o uchylenie absolutorium byłego prezesa banku Pekao SA Jana Krzysztofa Bieleckiego - informuje "Nasz Dziennik".
Prezes Stowarzyszenia "Przejrzysty Rynek" Jerzy Bielewicz, który w świetle prawa jest akcjonariuszem mniejszościowym, gdyż zakupił cztery akcje banku, zarzuca byłemu prezesowi Pekao SA działanie na niekorzyść spółki.
Chodzi o umowę z 2006 r., w której bank Pekao SA wbrew własnym interesom - jak czytamy w gazecie - zgodził się oddać włoskiej spółce deweloperskiej Pirelli na okres 25 lat prawo do własnych nieruchomości i hipotek swoich klientów. Na umowie figuruje podpis Jana Krzysztofa Bieleckiego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zobacz
|
