Dziennik Gazeta Prawna

  • Sandy nie zabiła Ameryki, więc ją wzmocni

Eksperci szacują, że straty spowodowane uderzeniem huraganu będą w ostatecznym rozrachunku mniejsze niż wywołany nim wzrost wydatków. Ludzie będą remontować mieszkania, kupować meble, odnawiać firmy. >>>> Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza

Reklama
  • Tysiące skarg na ubezpieczycieli

Od stycznia do końca września do rzecznika ubezpieczonych wpłynęło ponad 11 tys. skarg na towarzystwa ubezpieczeniowe. W porównaniu z ub. rokiem liczba skarg nieznacznie wzrosła, informuje "Gazeta Wyborcza". Najwięcej dotyczyło ubezpieczeń komunikacyjnych. >>> Czytaj więcej

  • Hiszpańskie autostrady

Największa w Europie sieć płatnych autostrad pada. Ludzie nimi nie jeżdżą, a długi rosną – pisze GW.

Jak podaje gazeta, w Hiszpanii upadają firmy, które kiedyś dostały koncesje na budowę i eksploatację autostrad, a dziś nie są w stanie ich utrzymać i spłacić długów. Osiem z nich już rozpoczęło postępowanie upadłościowe. GW dodaje, że długi właścicieli płatnych autostrad w tym kraju wynoszą już 4 mld euro.

  • Dokąd zajadą Tychy bez Pandy

Do końca roku tyska fabryka Fiata zakończy produkcję auta Panda i od stycznia może działać na pół gwizdka. A koncern z Turynu milczy o produkcji nowych aut – pisze GW.

Fiat Panda był produkowany w Polsce od 2003 roku i był najpopularniejszym autem miejskim w Europie.

Puls Biznesu

  • Biurassic park na Okęciu

Państwowe Porty Lotnicze budują kompleks 17 biurowców na warszawskim Okęciu – Chopin Airport City. Łączna powierzchnia najmu sięgnie 170 tys. m kw. Inwestycja warta 1 miliard złotych ma ruszyć za dwa lata. Spółka pilnie poszukuje deweloperów.

  • Papierosowa akcyza w oparach lobbingu

Rząd dość niejasno tłumaczy, dlaczego wycofał się z projektu zmiany papierosowych podatków, który miał przynieść budżetowi 300-400 mln zł. Lobbyści zacierają ręce – pisze Puls Biznesu.

  • Koniec wyrzucania z budowy

W precedensowym orzeczeniu sąd uznał, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mie miała prawa wykluczyć Alpine oraz NDI z przetargu na remont warszawskiego mostu Grota, bo polski przepis z prawa zamówień publicznych jest niezgodny z unijną dyrektywą regulującą kwestie wykluczania wykonawców. >>> Czytaj więcej

Rzeczpospolita

  • Louis Vuitton w Polsce

W warszawskim domu towarowym vitkAc przy ul. Brackiej swój pierwszy butik w Polsce otworzy Louis Vuitton - dowiedziała się „Rz”. Słynny francuski producent luksusowych ubrań i akcesoriów nie potwierdził oficjalnie tej informacji, ale w KRS jest już zarejestrowana spółka Louis Vuitton Polska. Wartość tej marki jest szacowana na 23,6 mld USD.

  • PGNiG stawia na gazociąg na północy

Grupa PGNiG planuje ekspansję w północno-wschodniej Polsce. Dostawy gazu do elektrowni w Ostrołęce to jeden z nowych strategicznych celów spółki.

  • Bumar sięga po nowe działa

Osłabiony kryzysem holding, jeden z największych dostawców polskiej armii, połączy siły ze swoim, dotychczas, największym konkurentem. Już w listopadzie rząd może ogłosić fuzję spółki z Hutą Stalowa Wola. Bumar stawia też na innowacje. W ciągu najbliższych pięciu lat planuje wydać miliard złotych na badania. Nowa strategia ma poprawić wyniki polskiego giganta.

  • KGHM rewiduje strategię

Polska Miedź chce wyemitować nowe obligacje i zmienić politykę dywidendową. Na początku 2013 roku można się spodziewać zmian w wieloletniej strategii spółki.

  • Philip Morris walczy o Chiny

Malboro to najpopularniejsza marka papierosów na świecie. Choć to największy globalny producent, na rynku chińskim ma zaledwie 0,3 proc. udział. Aby zdobyć zaufanie chińskich konsumentów koncern wychodzi poza konwencjonalny marketing. Ostatnio stworzył na przykład szczepionkę przeciw grypie opartą na jednym z rodzajów tytoniu. Kolejnym pomysłem jest produkcja "mniej szkodliwych papierosów", które będą sprzedawane głównie w Chinach. W Państwie Środka wypalanych jest 40 proc. światowych papierosów.