"Chcemy tu inwestować w infrastrukturę sieciową i farmy wiatrowe. To kierunek, który na pewno będziemy kontynuować" - powiedział Moroz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Podkreślił, że obecnie RWE ma w Polsce sześć far wiatrowych o mocy 197 MW. "Mamy swój plan rozwoju i czekamy na sprzyjające warunki do inwestowania. Będziemy go kontynuować, jeśli legislacja przyjmie kierunek zgodny z naszymi oczekiwaniami" - dodał. 

>>> Czytaj też: W 2014 r. zapłacimy mniej za energię, ale gaz zdrożeje

Wiceprezes zadeklarował również, że RWE chce zdobyć jak największą grupę klientów detalicznych i przedsiębiorstwa, którym firma będzie sprzedawać będziemy zarówno energię elektryczną, jak i gaz ziemny. "Pierwszy krok już zrobiliśmy, podpisując z Grupą Azoty umowę na dostawy gazu" - zaznaczył.

Moroz powiedział także, że "RWE nigdy nie miał planów wycofania się z Polski". Ten rynek jest bardzo ważny dla koncernu, wręcz strategiczny, skonkludował.

Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska - odpowiedzialna wspólnie ze spółką RWE East za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 900 tys. klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do RWE w Polsce należą również farmy wiatrowe o łącznej mocy 197 MW.

>>> Czytaj też: URE: Przedsiębiorstwa energetyczne chcą zainwestować 41 mld zł do 2019 r.