Polacy w czołówce narodowości, które zakładają firmy w Wielkiej Brytanii

15 marca 2014, 10:59
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Londyn z lotu ptaka (8)

Londyn z lotu ptaka (8)źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Matthew Lloyd

Polacy znaleźli się w czołówce, jeśli chodzi o liczbę przedsiębiorstw zakładanych w Wielkiej Brytanii.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • chupacabra(2014-03-15 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrakło najważniejszego. Co robią te polskie firmy? Pewnie większość to jednoosobowa firma budowlana.

    Odpowiedz
  • TML(2014-03-15 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    A w Polsce panuje feudalizm - kara dla biedaków za założenie firmy oraz dożywotnie gnębienie przez ZUS za dzień opóźnienia.

    Odpowiedz
  • amigo(2014-03-15 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Zakładają bo wyczuli benefity dla firm i tylko dlatego. Jak Cameron podniesie progi to zwiną je szybciej niż zakładali.

    Odpowiedz
  • Gość(2014-03-15 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    A w Polsce panuje feudalizm - kara dla biedaków za założenie firmy oraz dożywotnie gnębienie przez ZUS za dzień opóźnienia.
    Nieststy prawda. Mam jednoosobowa działalność, spóźniłem się z zapłatą ZUSu 2 dni, po kilku miesiącach dostałem wezwanie do stawienia się osobiście w ZUSie i wyjasnienia sprawy. Pokazałem dowód przelewu i musiałem wypełnić dodatkowe papiery. Spytałem dlaczego mnie wezwali, skoro zapłaciłem składkę za dany miesiąc? Pani powiedziała, że SYSTEM nie odnotował wpłaty w terminie. Spytałem Jak to możliwe, że wydali 3 mld zł na system informatyczny, który nie potrafi rozpoznac wpłaty składki o dzień lub dwa pźniej niż był termin i automatycznie go zaksięgowac na moim koncie. Pani nie umiała niestety odpowiedzieć :/

    Odpowiedz
  • miś(2014-03-15 18:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrakło najważniejszego. Co robią te polskie firmy? Pewnie większość to jednoosobowa firma budowlana.
    1.Otwórz jednoosobową działalność,skoro to takie proste 2.Prowadź przez 5 lat przynajmniej ,skoro to takie proste 3.Zastanów się co piszesz!

    Odpowiedz
  • Sławek(2014-03-15 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Sęk w tym że większość to kierowcy, którzy mają własne firmy i pracują na zasadzie samozatrudnienia.

    Odpowiedz
  • chupacabra(2014-03-15 19:05) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ja napisałem, że to proste? Proste czy trudne - co to ma do rzeczy? To nieistotne. Mnie w tekście brakuje podstawowych informacji!

    1.Otwórz jednoosobową działalność,skoro to takie proste 2.Prowadź przez 5 lat przynajmniej ,skoro to takie proste 3.Zastanów się co piszesz!

    Odpowiedz
  • guru(2014-03-15 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze więcej stołków dla krewnych i znajomych w administracji publicznej, jeszcze więcej papierków i biurokracji, bo przecież praca urzędnika jest wszystkim niezbędnie do szczęścia potrzebna! Te postsolidarnościowe łajno z czterech wiadomych partii gotowe ten kraj położyć na łopatki, byle im i ich pociotkom było dobrze. Brawo Polacy, nie dajcie się, wyjeżdzajcie, pokażcie tej polskiej komunie że gdzie indziej też można i to bez szarpania sie. Bez radykalnych zmian na górze ten kraj upadnie.

    Odpowiedz