Zaostrza się walka operatorów komórkowych o klientów mobilnego internetu. Kilka dni temu Play ogłosił, że wprowadza nową Formułę 4G LTE z dostępem do sieci bez limitów danych i ograniczeń prędkości. Przebił w ten sposób wprowadzone na początku czerwca taryfy Plusa i Cyfrowego Polsatu, które co prawda jako pierwsze zaproponowały klientom nielimitowany dostęp do sieci, ale tylko w najdroższym abonamencie za 89,90 zł.

>>> Czytaj więcej: Coraz bardziej szeroka ekspansja Play. Sieć 4G pokryła ponad połowę kraju

W pozostałych prędkość transmisji w sieci 3G operatora spadała do minimum, a klient mógł dalej korzystać z internetu jeśli znajdował się w zasięgu nadajników LTE operatora.

Od 20 sierpnia Internet Power LTE, czyli nielimitowany internet w technologii LTE, będzie dostępny w Plusie także w dwóch najniższych abonamentach za 29,90 i 49,90 zł miesięcznie. Korzystanie z internetu LTE bez limitu danych możliwe jest przez całą długość umowy – przez pierwsze pół roku obowiązywania umowy usługa jest całkowicie za darmo, a później kosztuje 10 zł miesięcznie.

Jednocześnie jednak, inaczej niż w sieci Play, pozostają ograniczenia prędkości transmisji po wykorzystaniu pakietu podstawowego. W zależności od klasy serwisu (czyli wybranego abonamentu), która definiuje priorytet w dostępie do sieci, transfer danych będzie się odbywał z różną maksymalną prędkością. W abonamencie za 49,90 zł jest to prędkość do 5 Mb/s, natomiast w klasie podstawowej z taryfą za 29,90 zł do 1 Mb/s.

Oferta jest dostępna w sieci Plus od wczoraj. Cyfrowy Polsat ma ją wprowadzić w najbliższych dniach. Przypomnijmy, że w Play nielimitowany dostęp do internetu bez ograniczeń prędkości transferu dostępny jest od 49,90 zł miesięcznie. 

>>> Czytaj tez: Telewizja przechodzi do internetu. Gwałtownie rośnie miesięczne zużycie transferu