Polskie pijane prawo, czyli nieudolna walka z nietrzeźwymi kierowcami

17 maja 2015, 07:00
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Sprawiedliwość jest ślepa, a ustawodawca podobno racjonalny. Ale wchodząca w poniedziałek w życie ustawa o pijanych kierowcach wskazuje, że to właśnie ustawodawca ma opaskę na oczach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Buch....(2016-02-07 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    POL - ciebie to za takie myślenie powinni zamknąć i odizolować!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • esu(2015-05-18 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    "policja może zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie prędkości (...) na terenie zabudowanym, a w Niemczech nawet o 20 km/h"

    Dolary przeciw orzechom, że gdyby bez wiedzy policjantów w ich prywatnych samochodach założyć czarną skrzynkę z pomiarem prędkości, to pierwszego dnia, w którym użyli by swojego pojazdu po wprowadzeniu takich przepisów u nas 99% z nich straciło by uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 20 km/h. Pozostałe 1% to byliby ci którzy przestawiali tylko auto na parkingu.

    Pora wreszcie założyć takie urządzenia policjantom i skończyć z tą ich zakłamaną obdłudą i wymądrzaniem się. Oczyścić tą stajnię Augiasza. Pamiętam ostatnio filmiki na onecie o pani strażniczce miejskiej, która tak chętnie wlepia mandaty (że ktoś nawet dał jej przezwisko królowa mandatów), a sama jeździ z dzieckiem bez fotelika i nigdy nie zapina pasów.

    Odpowiedz
  • sprawiedliwy(2015-05-18 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Podobno osoby po 60. roku życia są niewydolne psychofizycznie i powodują coraz więcej wypadków- stwarzając tym samym masowe zagrożenie na drogach. Dlatego proponuję aby - dla dobra społeczeństwa- ustawowo zamknąć każdego kto ukończył 60 lat.

    Odpowiedz
  • dvfv(2015-05-17 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobry artykuł i trzeźwe spojrzenie. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • POL(2015-05-17 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    CO TO ZA PIEPRZENIE? JEDZIESZ PO PIJAKU TRACISZ PRAWO JAZDY NA CALE ZYCIE. PRZEKRACZASZ PREDKOSC O 1 KM/H PLACISZ 2000 ZL MANDATU,PRZEKRACZASZ O 20 KM TRACISZ PRAWO JAZDY NA 6 MIESIECY, PRZEKRACZASZ O 50 KM/H TRACISZ PRAWO JAZDY NA CALE ZYCIE- BO STWARZASZ ZAGROZENIE DLA ZYCIA INNYCH ,NORMALNYCH UZYTKOWNIKOW DROGI. PROSTE

    Odpowiedz
  • Kroolik(2015-05-17 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    No ale do kogo państwo dziennikarze macie pretensje? Tzw. opinia publiczna, to jest mit. To media nakręcają spiralę histerii po każdym zdarzeniu, upajając się tragedią i nakręcając oglądalność makabrycznymi zdjęciami, oraz podtykaniem mikrofonu świadkom, czy nawet ofiarom. Zamiast pisać takie teksty, trzeba było napisać list otwarty do własnego środowiska, pokazujący do jakich głupich wniosków, prowadzą nagonki medialne. Politycy w ustroju demokratycznym zależą od wyborców, którymi w dużej mierze sterują dziennikarze. Ci natomiast dawno już porzucili misję, stając się zakładnikami oglądalności, budowanej na wspieraniu najniższych instynktów i nakręcaniu emocji tłuszczy. A potem płacz, że powstaje głupie prawo.

    Odpowiedz
  • szeryf(2015-05-17 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Akurat część dotycząca "blokady alkoholowej " jest najgłupsza , kto ma to montować , kto płacić , montaż w Tico podniesie cenę samochodu o 100% ,na pewno zaraz znajdą się spece od obejścia blokady , poza tym kto ma sprawdzać czy dmucha właściciel a nie kolega czy ,żona , ciężka bzdura .

    Odpowiedz
  • gosc(2015-05-17 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    I tak zasrańcy z PO tworzą prawo, bo tatuś Tusk tak kazał

    Odpowiedz
  • edward(2015-05-17 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Żadna walka z pijanymi kierowcami nie ma absolutnie sensu jeżeli nie zostaną wprowadzone kary bezwzględnego więzienia za przyjęcie łapówki przez policjanta jako najniższa kara za to przestępstwo.

    Odpowiedz
  • artur(2015-05-17 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    najglupsza ustawa dotyczącą mlodych kkierowców to dopiero wejdzie od 1 stycznia 2016r. Chodzi o obowiązkowe szkolenia z jazdy po lodzie na płytach poslizgowych. Polskie Stowarzyszenie Motorowe, za plecami dowodzone przez Zasadę, tak dlugo lobbowalo za tą ustawą az w koncu sie udało. ale co sie udalo? otoz kazdy nowy kierowca bedzie musial pomiędzy 6 a 8 miesiacem od zdobycia prawa jazdy odbyc szkolenie teoretyczne i praktyczne. Pierwsze nieporozumienie to fakt, ze z uwagi na biedę wielu mlodych kierowców nie jeździ po uzyskaniu prawa jazdy a tutaj nagle po 6 miesiacach beda musieli wsiąść do samochodu i jechać na szkolenie. kolejna, najwiekszy skandal, to fakt ze część teoretyczna szkolenia bedzie realizowana w WORD a praktyka w ODTJ. czujecie to? kierowca najpierw jedzie 50 km do najblizszego WORDu aby odbyć godzinne szkolenie. w kolejnym tygodniu kursant jedzie 200 km do najbliższego ODTJ aby oodbyć cześć praktyczną ktora tez trwa godzinę. Szkolenie w ODTJ będzie tak naprawdę reklamą kolejnych stopni szkolenia, które kursant bedzie za dodatkową opłatą mógł sobie wykupić. no bo trudno przypuszczac aby prywatny wlasciciel ODTJ wwypuścił po kednej godzinie delikwenta nie namawiając go na wydanie u siebie kolejnych pieniędzy. Ustawa o obowiazkowych szkolenich to pprzykład wymyslania ustawy aby tylko była bez zastanowienia sie jak ją zrealizować. Dlaczego WORD realizuje teorie a ODTJ ppraktykę? dkaczego szkolenie trzeba zrealizowac pomiędzy 6 a 8 miesiacem od uzyskania prawa jazdy? co z osobami ktore nie jeździły do tego czasu? co z osobami, ktore przebywają za granicą wtym czasie? dlaczego wchodzi w zycie ustawa ktorej realizacja dla kkierowcy bedzie tak trudna- bo do najblizszego osrodka ODTJ wielu z nas ma czesto po kilkaset km. Po co w oogóle wchodzi ustawa, ktora nakazuje szkoleń z jazdy po lodzie, kiedy w Polsce zimy brak? ta ustawa to najlepszy przykład jak kolesiostwo mające plecy w PO wylobbowało sobie przepisy pod siebie.

    Odpowiedz
  • demokracja upada(2015-05-17 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Polska idzie w kierunku państwa policyjnego. Kary, kary, za wszystko groźby i kary. Za parę lat z demokracji niewiele już zostanie. Z Polaków chcą zrobić posłuszne kukiełki wykonujące każdy rozkaz władzy. Przecież niedawno aresztowano 20 000 pijanych rowerzystów. I co ? Musiano ich zwolnić i złagodzić dla nich prawo bo więzienia pękały w szwach i nie było miejsca dla morderców.

    Odpowiedz
  • effik(2015-05-17 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    "tatuś stracie pracę" - i bardzo dobrze! Kara powinna być skuteczna i nieuchronna. Na przykład tydzień w areszcie po złapaniu to cudowna terapia: w pracy kłopoty o ile nie zwolnienie, nie wykonany przelew na kredyt, rybki zdychają, kwiaty padają, dziecko do kuratora a w lodówce jedzenie chodzi po ścianach. To by była nauczka a nie straszenie nieskutecznym i sądami.

    Odpowiedz