Whisbear został zaproponowany przez ambasadę USA w Warszawie jako przykład innowacyjnego biznesu, prowadzonego przez młode i przedsiębiorcze kobiety.

Jak czytamy w gazecie, Global Entrepreneurship Summit, który odbędzie się w stolicy Kenii w dniach 25-26 lipca, to coroczne spotkanie osób działających na wszystkich poziomach przedsiębiorczości, liderów, mentorów, a także urzędników państwowych wysokiego szczebla. Patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama. W tym roku część szczytu będzie poświęcona właśnie biznesom prowadzonym przez przedsiębiorcze kobiety z całego świata.

"Zaledwie dziesięć miesięcy temu sprzedałyśmy pierwszego misia, a już dziś jesteśmy zapraszane na jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych na świecie, to dla nas wielkie wyróżnienie" - mówi "Pulsowi Biznesu" współwłaścicielka Whisbear, Zuzanna Sielicka-Kalczyńska.

Gazeta dodaje, że start-up rozwija się bardzo szybko, między innymi prowadzi już sprzedaż w niektórych sklepach Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"