Jednostkowy zysk netto Poczty Polskiej wyniósł 54,8 mln zł w porównaniu z 37 mln zł w ub.r, natomiast zysk brutto zwiększył się do 86,2 mln zł z 65,7 mln zł.

"To był piąty rok z rzędu z zyskiem. Widać tu skuteczną restrukturyzację. Koszty spadały szybciej niż przychody" – powiedział prezes firmy Jerzy Jóźkowiak podczas konferencji prasowej.

Przychody grupy Poczty Polskiej spadły do 6,3 mld zł w porównaniu do 6,42 mld zł w 2013 r. Przychody w ujęciu jednostkowym spadły o 4,7 proc. do 5,66 mld zł.

Sprzedaż usług paczkowo-kurierskich wzrosła o 16 proc. r/r, w porównaniu do 8 proc. wzrostu całego rynku. W segmencie usług finansowych udało się odwrócić trend spadkowy.

"Celem na 2014 r. było powstrzymanie spadku przychodów z usług finansowych i to się udało. Przychody po raz pierwszy były wyższe niż rok wcześniej. Nastąpił szczególny rozwój w segmencie usług bankowo-ubezpieczeniowych, gdzie wzrost wyniósł 45 proc. r/r" – podkreślił członek zarządu Poczty Janusz Wojtas.

Koszty grupy spadły o 3,7 proc. r/r i wyniosły 6,18 mld zł w ub.r., a w ujęciu jednostkowym spadły o 5,1 proc. do 5,58 mld zł.

>>> Czytaj też: Poczta Polska chce podwoić przychody z e-commerce, rozwija logistykę