Angela Merkel walczyła o realną władzę nad Europą. Pokonała ją Grecja

8 lipca 2015, 06:50 | Aktualizacja: 09.07.2015, 07:53
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Bez względu na to, czy grecka telenowela finansowa skończy się kompromisem, czy też usunięciem Hellady z unii walutowej, Angela Merkel znajdzie się wśród przegranych. Pani kanclerz chciała zagrać o najwyższą stawkę: realną władzę w Europie. Nie dała rady.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • Coroner(2015-07-08 16:26) Zgłoś naruszenie 00

  Jak dziecku wytłumaczyć Grecki kryzys? Dać mu porcję lodów do zjedzenia, a następnie zażądać aby oddał nam podwójną. Mina dziecka bezcenna. Niestety Banksterzy żerują na naszej naiwności.

  Odpowiedz
 • Coroner(2015-07-08 10:58) Zgłoś naruszenie 00

  John Perkins w swojej książce Confessions of an Economic Hit Man (wyznania ekonomicznego zabójcy) opisuje proces, w którym zachodnie macki finansowe celowo nadmiernie pożyczają słabszym krajom, aby następnie za pomocą ciśnienia długu wymusić transfer bogactwa tych krajów, a często suwerenności, na zachód. Takie procesy od dawna odgrywają rolę w grabieży całych narodów. Pozostałych poddaje się propagandzie jacy to np. Grecy lenie, A my naiwnie kupujemy te brednie i zemścimy.

  Odpowiedz
 • George(2015-07-08 10:41) Zgłoś naruszenie 00

  Polskę podporządkowali sobie Niemcy bez żadnego wysiłku. Trochę sypnęli groszem na PO, wsparli agitką Tuska i jemu podobne zaprzaństwo w polskojęzycznych niemieckich mediach, poklepali po plecach paru dygnitarzy, przypięli kilka bezwartościowych orderów do wypiętych piersi tałatajstwa typu Bartoszewski robiąc przy tym wiele szumu, że to niby takie wyróżniające w Europie i było po sprawie. Tanio, szybko i bez wysiłku. A Polacy tylko się cieszyli z ciepłej wody w kranie, jak to mają w zwyczaju, zaś młodzi, wykształceni, z dużych ośrodków wręcz oszaleli z dumy i radości.

  Odpowiedz
 • ex123(2015-07-08 10:27) Zgłoś naruszenie 00

  Dla UE jedyne rozwiązanie to zakończyć pompowanie kasy w Greków. Grecja upadnie finansowo , nie będą mieli kasy na wypłaty żarcie leki itd. Dojdzie do wielkiego zubożenia społeczeństwa i zamieszek , państwo stanie na krawędzi. Dla UE będzie to dobre bo;
  1 Ludzność krajów tj Portugalia , Włochy czy Hiszpania , ale też ich politycy zrobią wszystko aby nie iść drogą grecji, więc zaczną spłaczać swoje długi i plnować kasy państwa.
  2. Partie takie jak syriza , ale i inne Kukizy znikną ze scen politycznych i będą postrzegane jako te które prowadzą do upadku państwa

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze