Na portfel o wartości 1,2 mld zł składają się m.in. dwa największe kontrakty kolejowe realizowane obecnie w Polsce: E75 Rail Baltica oraz Nowa Łódź Fabryczna, które stanowią ponad 70% wartości portfela zamówień Torpolu.

"W czerwcu przejęliśmy ostatnią działkę potrzebną do realizacji kontraktu w Łodzi, co pozwoli nam dokończyć realizację multimodalnego dworca, jednego z największych w Europie. Na Rail Baltica wchodzimy w kulminacyjny okres inwestycji, dzięki uzyskanym kluczowym decyzjom administracyjnym" – powiedział Sweklej, cytowany w komunikacie.

Spółka liczy także na kolejne przetargi.

"Nowe przetargi na modernizację infrastruktury są już coraz bliżej i są to coraz większe projekty, po które będą mogły sięgnąć jedynie firmy dysponujące największym potencjałem wykonawczym i finansowym. Co ważne, pierwsze projekty powinny zostać zrealizowane w trybie 'Buduj', co pozwoli szybko przystąpić do realizacji prac. Naszą pozycję w wyścigu po te kontrakty poprawia pozyskane niedawno finansowanie, które ułatwi udział w największych przetargach" – podkreślił prezes.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.