Tesla – największa rewolucja od czasów internetu. Oto sekret sukcesu firmy Elona Muska

13 kwietnia 2016, 06:20 | Aktualizacja: 11.05.2016, 17:26
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Sprzedaż samochodów luksusowych w USA

Sprzedaż samochodów luksusowych w USAźródło: Materiały Prasowe

Elon Musk, prezes firmy Tesla Motors, przedstawił prototyp Modelu 3, flagowego projektu, który ma dokończyć rewolucję, którą zapowiedział 10 lat temu. To wielki krok w stronę upowszechnienia aut elektrycznych. Nowy samochód już zamówiło ponad ćwierć miliona klientów.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (20)

  • mmju(2016-04-13 10:58) Zgłoś naruszenie 317

    a w PL ciągle tylko wyngiel i spaliny :(

    Odpowiedz
  • krool(2016-04-13 13:55) Zgłoś naruszenie 2919

    PiS zakaże Tesli w Polsce bo ten samochód niesie ze sobą lewacką ideologię gender. Wiatraków już zakazali. Tylko wungiel !!!!!!!!

    Odpowiedz
  • san(2016-04-13 09:46) Zgłoś naruszenie 232

    Najwiekrzą rewolucję przechodzi mafia paliwowa. Duża kasa, wojny, zbyt na amunicje.

    Odpowiedz
  • joanna(2016-04-14 06:31) Zgłoś naruszenie 160

    Dlaczego Tesla to rewolucja? Bo pozwala uniezależnić się od tych, którzy maja ropę i gaz- akurat ich jakoś nie lubię. Wolałaby jeździć na prąd z Bełchatowa niż ropę od Putina.Poza tym, uzyskiwanie energii z paliw kopalnych jest dokładnie tak samo zapyziałą technologią- to tak jak pozyskiwanie energii cieplnej z rozpalonego na środku chaty ogniska-brud, dym ale ciepło jest. Dopóki jest opał. A paliwa kopalne się powoli kończą. Tymczasem pozyskiwanie energii elektrycznej z innych źródeł nie jest trudne- mamy wokół siebie nieograniczone ilości energii kinetycznej i promieniowania słonecznego, mamy atom. Trudne jest magazynowanie tej energii - by nie było spadków gdy nie wieje, nie świeci, rzeka kiepsko płynie. Ale i tu robota idzie by rozwiązać problem. Np. Tesla Powerwall- kolejne małe nasionko rewolucji.

    Odpowiedz
  • Adam(2016-04-13 11:55) Zgłoś naruszenie 162

    Viva la Elon! :)

    Odpowiedz
  • zam(2016-04-13 20:29) Zgłoś naruszenie 121

    Swietny, dobrze poinformowany artykul. Dziekuje.

    Odpowiedz
  • no ktoś tam (2016-04-13 16:40) Zgłoś naruszenie 91

    " giganci budzą się z zimowego snu" - No, nie wiem. Branża produkcji samochodów to najbardziej zapyziała oportunistyczna branża ze wszystkich. Od ponad stu robią wszystko żeby nic nie robić. Silnik spalinowy to urządzenie oparte o ogień, znany już przez człowieka prehistorycznego. Dopiero gdy zdamy sobie z tego sprawę można wtedy zrozumieć jak bardzo przestarzałe jest to urządzenie. To już silnik parowy jest bardziej nowoczesny. W dobie eksplozji technologicznej nie ma większego wstydu od silnika spalinowego. Dlaczego tak się dzieje? Ano z prostego powodu. Decydenci branży motoryzacyjnej to opasłe pasibrzuchy (siedzące w dodatku w kieszeni u nafciarzy), które od bardzo dawna dbają tylko o swój brzuch i o nic więcej. Przykład Kodaka to pikuś przy tym co zobaczymy tutaj :) To wszystko runie jak domek z kart i wcale ich nie będę żałował. Tesla do dopiero początek. Prawdziwa rewolucja (nie tylko technologiczna) dokona się gdy wreszcie ktoś odważy się wypowiedzieć wojnę paradygmatowi ropy. Gdy uzyskamy dostęp do czystej i taniej energii. @krool: Może powinieneś podpisywać się @troll? Nie przepadam za PiSem, ale lewactwo to właśnie VW, Ford, GM, Fiat, PSA, itp itd a nie Elon Musk, więc Twoje śmieszne życzenie, chyba pozostanie już na zawsze tylko życzeniem.

    Odpowiedz
  • Heh(2016-04-13 11:30) Zgłoś naruszenie 94

    Dobre by były ciągniki elektryczne (np. Ursusa ) z wbudowaną wysuwaną elektrownią wiatrową i słoneczną, wtedy rolnicy nie płakali by nad ceną ropy i podatków od nich , bo ciągnik większość czasu stoi.

    Odpowiedz
  • pozdro(2016-04-13 12:03) Zgłoś naruszenie 69

    To już nawet nie chodzi o to, że prąd powstaje z kopalin i też zanieczyszcza. Tylko o to, że można outsourcować tą brudną emisje do krajów 3 swiata np. na ukrainę, a w polsce mieć czyste powietrze w miastach 0 smogu!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Acid(2016-04-13 06:37) Zgłoś naruszenie 652

    Tiaaa gaz i paliwo spalane w elektrowni i przetwarzany na prąd daje większą efektywność niż spalany w samochodzie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Voortrekker(2016-04-14 14:27) Zgłoś naruszenie 43

    Jeździłem najsilniejszą TESLA P90D w Oslo, gdzie te samochody są już w miarę popularne. Przyśpieszenie jest niewiarygodne, zasięg marny, ale pisanie o Tesli jako samochodzie luksusowym / premium i zestawianie go z BMW i Mercedesem to nieporozumienie. Wnętrze Tesli jest poniżej poziomu Volvo, stylistyki w zasadzie nie ma, tanie skóry, przeciętne plastiki, komfort byle jaki, regulacja foteli żadna. Jedynie duże koła mogą konkurować z kołami Porsche, Audi i pozostałych, ale samo auto nie ma nic z luksusu klasy premium i porównywanie do klasy S, serii 7 czy modelu A8 to bzdura.

    Odpowiedz
  • cziko(2016-04-13 14:57) Zgłoś naruszenie 340

    Tesla? No way! Wciskają ludziom kit, zamówienia dealerów traktują jako już sprzedane auta hej hej JuEsEj, ściema na kółkach...

    Odpowiedz
  • ktoś tam(2016-04-13 16:40) Zgłoś naruszenie 22

    giganci budzą się z zimowego snu" - No, nie wiem. Branża produkcji samochodów to najbardziej zapyziała oportunistyczna branża ze wszystkich. Od ponad stu robią wszystko żeby nic nie robić. Silnik spalinowy to urządzenie oparte o ogień, znany już przez człowieka prehistorycznego. Dopiero gdy zdamy sobie z tego sprawę można wtedy zrozumieć jak bardzo przestarzałe jest to urządzenie. To już silnik parowy jest bardziej nowoczesny. W dobie eksplozji technologicznej nie ma większego wstydu od silnika spalinowego. Dlaczego tak się dzieje? Ano z prostego powodu. Decydenci branży motoryzacyjnej to opasłe pasibrzuchy (siedzące w dodatku w kieszeni u nafciarzy), które od bardzo dawna dbają tylko o swój brzuch i o nic więcej. Przykład Kodaka to pikuś przy tym co zobaczymy tutaj :) To wszystko runie jak domek z kart i wcale ich nie będę żałował. Tesla do dopiero początek. Prawdziwa rewolucja (nie tylko technologiczna) dokona się gdy wreszcie ktoś odważy się wypowiedzieć wojnę paradygmatowi ropy. Gdy uzyskamy dostęp do czystej i taniej energii. @krool: Może powinieneś podpisywać się @troll? Nie przepadam za PiSem, ale lewactwo to właśnie VW, Ford, GM, Fiat, PSA, itp itd a nie Elon Musk, więc Twoje śmieszne życzenie, chyba pozostanie już na zawsze tylko życzeniem.

    Odpowiedz
  • elon muzg(2016-05-12 08:17) Zgłoś naruszenie 20

    Na dachu Saldo chodu można przykleić panel fotowoltaiczny i ładować cały dzień za darmo

    Odpowiedz
  • janek wisnia(2016-05-12 03:52) Zgłoś naruszenie 21

    Widze ze ludzie zapominaja ze samochod na prad zuzywa prad ktory musial zostac wyprodukowany w elektrowni najczesciej podczas spalania czegos tam. Podczas spalania powstaje CO2. Nie mowcie ze to jest czysta technologia bo nie jest.

    Odpowiedz