Echo Investment sprzedaje biurowiec West Link spółce Griffin Premium REWarszawa, 15.03.2017 (ISBnews) - Echo Investment ma umowę przedwstępną na sprzedaż biurowca West Link we Wrocławiu na rzecz Griffin Premium RE - nowej platformy stworzonej przez Griffin Real Estate, poinformowała spółka. Platforma zainwestuje również w projekty komercyjne Echo Investment w Warszawie - dwa etapy inwestycji przy ul. Beethovena i jeden budynek w Browarach Warszawskich, podano także.

"Transakcje te wpisują się w strategię Echo Investment polegającą na sprawnej sprzedaży realizowanych projektów, które wykazują zadowalający poziom wynajętej powierzchni, co sprawia, że pozyskana gotówka jest inwestowana w kolejne inwestycje przynoszące wzrosty. Pozwala to na szybszy obrót kapitałem i wypracowywanie wyższych stóp zwrotu" - powiedział prezes Nicklas Lindberg, cytowany w komunikacie.

Echo Investmentv(wraz ze swoimi podmiotami zależnymi), zawarła ze spółką kontrolowaną przez Griffin Premium RE umowę przedwstępną. Umowa daje Griffin Premium RE prawo zakupu spółki zależnej Echo Investment realizującej biurowiec West Link we Wrocławiu. Umowa jest warunkowa i zostanie sfinalizowana nie później niż 31 grudnia 2018 roku, podano także.

"Ponadto, Echo Investment zawarła z Griffin Premium RE oraz jej podmiotem zależnym umowę inwestycyjną, dzięki której Griffin Premium RE zainwestuje pośrednio 25% kapitału koniecznego do ukończenia budowy i sfinalizowania projektów komercyjnych realizowanych w Warszawie przez spółki zależne Echo (projektu przy ul. Beethovena - I i II etap oraz inwestycji Browary Warszawskie – etap J)" - czytamy również.

W wyniki inwestycji, Griffin Premium RE będzie pośrednio uprawniony do 25% udziału w zyskach po sprzedaży wyżej wymienionych projektów przez Echo Investment oraz nabędzie prawo do złożenia pierwszej oferty ich nabycia, podsumowano.

Echo Investment jest notowane na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 586 mln zł w 2015 r. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

Dziś rozpoczyna się (od budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych) oferta publiczna Griffin Premium RE.. o łącznej wartości od ok. 562 mln zł (130 mln euro) do ok. 736 mln zł (171 mln euro).

Griffin Real Estate to inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. Fundusz zarządzany przez Griffin jest odpowiedzialny za jedno z największych przejęć na rynku nieruchomości w Polsce - zakup pakietu 65,99% akcji spółki Echo Investment.

(ISBnews)