Jak poinformowało w poniedziałkowym komunikacie MFiPR, zakończył się nabór wniosków w konkursie Szybka Ścieżka "Agrotech". O wsparcie unijne ubiegały się małe i średnie przedsiębiorstwa, duże firmy oraz konsorcja. Budżet konkursu to 100 mln zł; środki pochodzą z Programu Inteligentny Rozwój. Pieniądze te można przeznaczyć na prowadzenie badań przemysłowych, eksperymentalnych prac rozwojowych i prac przedwdrożeniowych.

"Polska wieś staje się coraz bardziej innowacyjna. Pieniądze krajowe oraz Fundusze Europejskie wspierają innowacje we wszystkich sektorach gospodarki, w tym w sektorze rolno-spożywczym. Dzięki temu Polska może umacniać swoją wysoką pozycję w produkcji zdrowej i cenionej na świecie żywności oraz eksportować wysokie technologie służące do jej wytwarzania" - powiedziała cytowana w komunikacie wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jed

Jak przekazał resort, w konkursie finansowanie unijne mogą otrzymać projekty z wielu obszarów tematycznych w sektorze rolnym. Są to między innymi: automatyzacja, robotyzacja i mechanizacja oraz aplikacje i zaawansowane usługi cyfrowe. Dofinansowane będą również projekty związane z digitalizacją produkcji, przetwórstwem rolno-spożywczym, innowacyjną żywność czy biotechnologią oraz bioenergią.

Reklama

Ministerstwo poinformowało, że wybrane do dofinansowania projekty będą znane na początku przyszłego roku.