"Zarząd oświadcza również, że z chwilą podjęcia rozmów między stronami wycofa wniosek cywilny o zabezpieczenie skierowany do Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz wniosek złożony w trybie art. 36 ustawy o związkach zawodowych" - podano również.

Pracownicy JSW podjęli w środę strajk. W poniedziałek i wtorek w kopalniach JSW trwało dwudniowe referendum zorganizowane przez związki zawodowe. Pracownicy JSW mieli opowiedzieć się za potencjalnym strajkiem w sporze dotyczącym przywrócenia posiłków profilaktycznych dla pracowników powierzchni, w tym dla pracowników administracji. Zarząd apelował o rezygnację ze strajku, który określił jako nielegalny. Informował też, że jego koszt dla JSW to ok. 30 mln zł dziennie.

>>> Czytaj też: Górnik z 30-letnim stażem: "Tu fałszerstwo goni fałszerstwo"

Reklama

Zarząd JSW podawał wcześniej, że zastanawia się nad zmianami w strukturze, polegającymi na przeniesieniu kopalni do nowo utworzonej spółki-córki, jeśli nie osiągnie porozumienia ze związkami zawodowymi, zapewniającymi oszczędności. Do utworzenia nowej spółki-córki mogłoby dojść na początku 2016 r.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.