Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ranking krajów o najwyższej sile nabywczej pieniądza

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Katar znajduje się w czołówce państw o najkorzystniejszej relacji cen towarów i usług do średnich dochodów. Wskaźnik siły nabywczej pieniądza wynosi tam 113,02. Kraj zajmuje 27. miejsce w zestawieniu państw o najwyższych cenach towarów i usług (74 pkt., niewiele mniej niż w Niemczech). Ceny żywności oraz ceny w restauracjach i barach są w Katarze właściwie identyczne jak w u naszego zachodniego sąsiada. Najgorzej wygląda sytuacja mieszkaniowa obywateli. Koszty wynajmu są 3. najwyższymi na świecie (tylko za Singapurem i Hongkongiem). W 2013 roku katarskie społeczeństwo było najzamożniejsze na świecie (ok. 146 tys. dol. na mieszkańca).
Katar znajduje się w czołówce państw o najkorzystniejszej relacji cen towarów i usług do średnich dochodów. Wskaźnik siły nabywczej pieniądza wynosi tam 113,02. Kraj zajmuje 27. miejsce w zestawieniu państw o najwyższych cenach towarów i usług (74 pkt., niewiele mniej niż w Niemczech). Ceny żywności oraz ceny w restauracjach i barach są w Katarze właściwie identyczne jak w u naszego zachodniego sąsiada. Najgorzej wygląda sytuacja mieszkaniowa obywateli. Koszty wynajmu są 3. najwyższymi na świecie (tylko za Singapurem i Hongkongiem). W 2013 roku katarskie społeczeństwo było najzamożniejsze na świecie (ok. 146 tys. dol. na mieszkańca). / Media / Handout
Zestawienie państw o najniższych kosztach życia w oparciu o indeks siły nabywczej pieniądza pokazuje, ile towarów i usług można kupić za średnią pensję w danym państwie. Jak na tle światowej czołówki prezentuje się Polska?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • pol
  2015-10-20 13:51
  nie mam juz sily na te statystyki. w belize, arabii saudyjskiej sila nabywcza wieksza niz w norwegii. ludzie zapytajcie szwedow co o tym mysla
  3
  zgłoś
 • janek wiszniewski
  2015-09-27 18:55
  Stopniowanie slowa "Klamstwo"
  Klamstwo,
  Duze klamstwo,
  Statystyka.
  3
  zgłoś
 • mario
  2015-08-08 10:59
  Co tu robi Belize? Byłem w tym kraju, może biedy nie widać aż tak bardzo, ale bogactwa tym bardziej. Ładniejsze posesje należą do białych, u czarnych dużo skromniej. Sklepiki jak w krajach trzeciego świata, na ulicach w miastach bród, większość towarów importowanych z USA. Niby skąd te bogactwo, skoro prócz bananowych plantacji i ładnych wysepek nic tam nie ma ;)
  2
  zgłoś
 • TakiePorownanie
  2015-01-31 22:39
  Porównanie do NY, a nie USA, bo NY jest strasznie drogie -> mało można kupić -> inne kraje wypadają lepiej.
  0
  zgłoś
 • POL
  2015-01-25 15:06
  COŚ TU JEST NIE TAK. JAK ŚREDNIO AMERYKANIE MOGĄ MIEĆ LEPSZY INDEKS SIŁY NABYWCZEJ NIŻ MIESZKAŃCY NOWEGO JORKU. TO BEZ SENSU. PRZECIEŻ NY TO NAJBOGATSZE Z WIELKICH MIAST W USA
  5
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • heh
  2015-01-25 09:25
  11,44 pkt koszty wynajmu w Belize siły nabywczej to 10 razy mniej niż w Nowym Jorku i to mają być niskie koszty ??? Autor chyba się pomylił skoro ceny żywności, dóbr i towarów są stosunkowo wysokie to skąd ta pozycja panie autorze ??? Co jest tanie według PPS na osobę ??? skoro nic nie jest.
  0
  zgłoś
 • Alex
  2015-01-25 08:04
  Po pierwsze 70% Polaków na oczy nie widziało średniej krajowej. Jak już porównujemy to używajmy dominanty czyli pensji jaka możemy najczęściej spotkać a wynosi ona u nas 2300 brutto. Po drugie to jest ciągle pensja brutto z której zabierają nam sporo składek u nas 42% w NY 23%. Bo tam kwota wolna od podatku jest dużo wyżej u nas wynosi śmieszne 3000 rocznie. Uwzględniając te fakty indeks siły nabywczej wynosi u nas 20 pk nie mydlmy oczy że mieszkamy w raju.
  9
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej