statystyki

Inne

Global City Holdings

wróć do działu: Inne »

Global City Holdings N.V.
Global City Holdings N.V.
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja Weena 210-212, 3012 NJ Rotterdam
Prezes Peter Dudolenski
Branża media
Giełda GLOBCITYHD
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji GCH
Strona internetowa

Global City Holdings jest największym operatorem kin wielosalowych (tzw. multipleksów) w Europie Środkowo-Wschodniej (w Polsce, Czechach, Bułgarii i na Węgrzech)oraz w Izraelu.

Działalność spółki Global City Holdings nie ogranicza się tylko do zarządzania multipleksami. Firma zajmuje się także dystrybucją filmów na terenie Izraela, Polski oraz Węgier (jest w tych krajach wyłącznym dystrybutorem filmów Disney'a).

Ponadto firma Global City Holdings jest również aktywna w segmentach reklam kinowych. Prowadzi także działalność na rynku nieruchomości.

W grupie Global City Holdings w 7 krajach pracuje ponad 4 tysiące osób.

Spółka Global City Holdings na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych notowana jest od grudnia 2006 r. początkowo pod nazwą Cinema City International. Pod nazwą Global City Holdings NV spółka Cinema City International NV notowana jest od marca 2014 r. Zmiana nazwy była wynikiem transakcji połączenia Cinema City International NV z Cineworld Plc. Marka sieci kin Cinema City będzie dalej funkcjonować w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Po połączeniu Cinema City z Cineworld powstała druga pod względem wielkości sieć kinowa w Europie, zajmująca (w zależności od kraju) pierwsze lub drugie miejsce na danym rynku. Po realizacji transakcji połączenia powstała sieć 201 kin i 1852 ekrany - wszystkie cyfrowe.

Prawo dla specjalisty