Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dalsze spowolnienie Chin i "Brexit"? Oto najważniejsze prognozy na 2016 rok

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
2016 będzie kolejnym rokiem spowolnienia chińskiej gospodarki. Kraj ten będzie najważniejszą zmienną w światowej ekonomii. Wzrost gospodarczy w kraju w 2015 roku był najsłabszy od czasu wybuchu ostatniego kryzysu finansowego. Zmalał też globalny popyt na chińskie dobra oraz wewnętrzny popyt na infrastrukturalne inwestycje. Głównym zadaniem Xi Jinpinga w 2016 roku będzie więc kontynuacja procesu transformacji gospodarki Państwa Środka – motorem wzrostu, zamiast dotychczasowego eksportu, ma zostać wewnętrzna konsumpcja. Według prognoz MFW wzrost gospodarczy w Chinach wyniesie w 2016 roku 6,3 proc. Na fot. siedziba największego banku Chin - Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) Ltd. w Pekinie.
2016 będzie kolejnym rokiem spowolnienia chińskiej gospodarki. Kraj ten będzie najważniejszą zmienną w światowej ekonomii. Wzrost gospodarczy w kraju w 2015 roku był najsłabszy od czasu wybuchu ostatniego kryzysu finansowego. Zmalał też globalny popyt na chińskie dobra oraz wewnętrzny popyt na infrastrukturalne inwestycje. Głównym zadaniem Xi Jinpinga w 2016 roku będzie więc kontynuacja procesu transformacji gospodarki Państwa Środka – motorem wzrostu, zamiast dotychczasowego eksportu, ma zostać wewnętrzna konsumpcja. Według prognoz MFW wzrost gospodarczy w Chinach wyniesie w 2016 roku 6,3 proc. Na fot. siedziba największego banku Chin - Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) Ltd. w Pekinie. / Bloomberg
Rok 2016 może być przełomowy dla światowej gospodarki. Unia Europejska z niepokojem oczekuje na brytyjskie referendum i rozwój sytuacji w Grecji, USA na decyzję Fedu ws. podniesienia stóp procentowych, a cały świat na turbulencje chińskiej gospodarki. Oto najważniejsze prognozy Bloomberga.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • endrju
  2015-11-11 10:52
  Zrobcie cos z tymi pierredolonymi reklamami!
  0
  zgłoś
 • preczzbiurokratyzmem
  2015-11-10 19:21
  Świat to Europa, Ameryka Północna, Australia+Nowa Zelandia i wschodnia Azja, reszta się leni. Przecież w tych fawelach w Brazylii ludzie nie robią NIC, większość nawet nie wychodzi z tych swoich lepianek no chyba że żarcie się skończy. Jak sobie pościelisz, tak sie wyśpisz.
  0
  zgłoś
 • hej
  2015-11-10 13:42
  bum będzie czy nam to się podoba czy nie. tak tan świat jest niestety stworzony.
  0
  zgłoś
 • załamany
  2015-11-10 07:28
  świat jest zamknięty w bardzo małej przestrzeni. Jak zakorkowana butelka w której żyjemy. Przeludniony. Zniszczony. Ale mamy słuchać dyktatu ekonomistów, że ma być stały wzrost. Chyba tylko po to, aby ciśnienie w tej butelce rosło i na koniec nastąpiło wielkie bum
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej