Reklama
Reklama

5 największych zagrożeń dla stabilności światowej gospodarki

21 sierpnia 2015, 05:40
Rozbieżność w polityce walutowej globalnych potęg może doprowadzić do ekstremalnych wahań kursów walut. W tym roku spodziewana jest podwyżka stóp procentowych przez Amerykańską Rezerwę Federalną, której dokładnie przyglądać będą się inwestorzy. W przeszłości rynki wschodzące źle reagowały na początek amerykańskiego cyklu zaostrzania polityki pieniężnej. Szczególnie kraje takie jak Turcja, RPA, Rosja i Wenezuela powinny mocno odczuć decyzje banków centralnych.
Rozbieżność w polityce walutowej globalnych potęg może doprowadzić do ekstremalnych wahań kursów walut. W tym roku spodziewana jest podwyżka stóp procentowych przez Amerykańską Rezerwę Federalną, której dokładnie przyglądać będą się inwestorzy. W przeszłości rynki wschodzące źle reagowały na początek amerykańskiego cyklu zaostrzania polityki pieniężnej. Szczególnie kraje takie jak Turcja, RPA, Rosja i Wenezuela powinny mocno odczuć decyzje banków centralnych. / ShutterStock
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • RICO
  2015-08-21 09:14:26
  Rozpad strefy euro to wyzwolenie narodów Europy z pod tyranii brukselskiej !
  0
 • kwas
  2015-08-22 21:38:01
  Jakoś dziwnym trafem nie jest napisane że obecna sytuacja jest efektem działań USA szczególnie w krajach arabskich.Fala uchodzców z krajów arabskich to efekt chorej polityki USA a szczególnie finansjery która ta politykę kreuje.Urojone zagrożenia z przed paru lat dopiero teraz spowodowały powstanie Państwa Islamskiego.Co ciekawe nie walczą z USA ani z IZRAELEM. Owoce zbiera Unia
  0
 • Warezz
  2015-08-24 22:59:56
  Dokładnie, rola usa jest tu trudna do przecenienia! Myślę że zamiarem usa jest wykończyć gospodarczo słabo stojącą obecnie gospodarkę rosyjską. Powiedzmy sobie szczerze że ceną ropy steruje usa, ropa leci teraz na łeb w dół po to by rosja nie miała zysków z jej sprzedaży. Rubel stoi coraz słabiej a chiny same są w tarapatach więc rosji ratować nie będą! Pytanie tylko dlaczego usa - wujek samo zło - tak bardzo chce wszystkich tu w europie ze sobą skłucić? (no i przy okazji zniszczyc rosje!) Czyżby UE za bardzo urosła w siłę i stała się zbyt silnym konkurentem dla usa, dlatego chca nas podzielic by znow usa czuło sie nie zagrozone! To mi na to wygląda, ale nie wiadomo o co jeszcze chodzi.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej