Gospodarka/Finanse publiczne

18.06.2019, 06:06

ZUS rozpoczął wysyłkę informacji o stanie kont ubezpieczonych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął największą w roku zbiorczą wysyłkę korespondencji z informacją o stanie konta ubezpieczonego - poinformował PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Maksymalnie do końca sierpnia listy trafią do ok. 20,5 milionów Polaków.

17.06.2019, 15:22

Rząd zajmie się projektem rekompensat dla branż energochłonnych

Projektem ws. rekompensat dla branż energochłonnych ma we wtorek zająć się rząd - wynika z porządku obrad Rady Ministrów. Na rekompensaty będzie można przeznaczyć do 25 proc. przychodów ze sprzedaży przez rząd uprawnień do emisji CO2 w roku poprzednim.

17.06.2019, 14:22

Tusk: Wszyscy wiemy, że podatek VAT podlega wyłudzeniom

To, że dochodzi do wyłudzeń podatku VAT, było wiedzą powszechną na tyle, że nie zastanawiałem się nawet, skąd o tym wiem. Raczej oczekiwałem od ministra finansów, że ukróci ten proceder - powiedział przed komisją śledczą ds. VAT b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

10.06.2019, 06:15

Katastrofalny obraz przyszłości: przedłużona starość, demencja, nowotwory. Czy medycyna nadąży za wyzwaniami?

Nieustanny rozwój medycyny sprawił, że na przestrzeni XX wieku wiele z chorób dotąd śmiertelnych zostało zlikwidowanych. Ich miejsce zajęły inne: związane ze stresem czy siedzącym trybem życia. Umieramy później, ale jakość naszego życia w trakcie tej przedłużonej starości bywa dyskusyjna. Do tego dochodzą problemy związane z jakością usług i świadczeń oferowanych w ramach rządowych programów ochrony zdrowia.

09.06.2019, 11:20

MF: NFOŚiGW zakończył 2018 r. ponad 600 mln zł na plusie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2018 r. miał dodatni wynik finansowy w wysokości blisko 624 mln zł, czyli był wyższy od planu o 520 mln zł - wynika z danych resortu finansów z wykonania budżetu za ubiegły rok.

09.06.2019, 08:15

Piątka Kaczyńskiego "za bardzo socjalna"?

Partia jest najważniejsza. Podobnie lojalność wobec niej. Legitymacja warunkiem koniecznym. Tak można podsumować rządową rekonstrukcję, w której PiS postawił na sprawdzonych polityków, nie zamierzając ryzykować na ostatniej prostej przed wyborami parlamentarnymi. A takim ryzykiem byliby ministrowie niezależni, wynajęci eksperci, którzy mogą zrobić na jakimś etapie woltę i postawić partyjne plany pod znakiem zapytania albo chociaż wzbudzić nieufność wobec ich realności.

06.06.2019, 17:10

Niemcy są za objęciem Włoch procedurą nadmiernego deficytu

Rząd Niemiec popiera działania Komisji Europejskiej w sprawie Włoch - oświadczył w czwartek jego rzecznik Steffen Seibert. KE zaproponowała w środę objęcie Włoch procedurą nadmiernego deficytu ze względu na wysoki dług publiczny.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>