Gospodarka/Finanse publiczne

28.05.2020, 08:32

Szef gabinetu politycznego premiera: na ten moment budżet nie wymaga nowelizacji

Na ten moment budżet nie wymaga nowelizacji. Na przełomie pierwszego i drugiego półrocza będziemy wiedzieć, jakie skutki pomocy w ramach tarczy antykryzysowej przełożą się na budżet państwa i wtedy oczywiście będziemy taki budżet nowelizować - mówił szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów.

26.05.2020, 09:25

KE zatwierdziła program dla polskich dużych firm. Otrzymają 2,2 mld euro

Komisja Europejska zatwierdziła polski program subsydiowanych kredytów o wartości 2,2 mld euro dla dużych przedsiębiorstw dotkniętych pandemią koronawirusa, podała KE. Polski Fundusz Rozwoju (PFR) czeka jeszcze na 2 zgody - na pożyczki preferencyjne i instrumenty kapitałowe po 7,5 mld zł - i liczy na start tarczy dla dużych firm 1 czerwca, poinformował prezes PFR Paweł Borys.

16.05.2020, 18:15

Liczygrosze rzadko przechodzą do historii. Ta kocha beztroskich wydawaczy

Najbardziej znani w historii władcy to często nie ci, którzy pilnowali finansów państwa i rozsądnie wydawali pieniądze, tylko ci którzy trwonili je na mało praktyczne, ale wzbudzające zachwyt projekty jak chociażby pałac w Wersalu czy piramidy – pisze Jacob Soll w książce „The Reckoning: Financial Accountability and the Rise and Fall of Nations”.

15.05.2020, 06:31

Najdroższy pakiet stymulacyjny świata - historia 2 bilionów dolarów w USA

Opiewający na bagatela 2 biliony dolarów pakiet fiskalny (CARES Act) został przyjęty w USA przy współpracy ponad podziałami politycznymi między Demokratami a Republikanami. Uspokoił on nastroje społeczne, ale tylko na krótki okres. Chociaż każdy pracujący Amerykanin dostał 1200 dolarów, a firmy zapewnienia o niemal nieograniczonym dostępie do pożyczek, to nie jest to koniec. Nikt nie jest przekonany, że to ostatnia tego rodzaju ustawa i że rozwiązuje ona sprawę.

11.05.2020, 20:26

MR: w ramach Tarczy Antykryzysowej do firm trafiło ponad 7,3 mld zł

Do firm w ramach rozwiązań znajdujących się w Tarczy Antykryzysowej trafiło ponad 7 mld 360 mln zł - poinformował w poniedziałek resort rozwoju. Najwięcej środków, bo ponad 2,6 mld zł trafiło z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na ochronę miejsc pracy.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>