Reklama
Reklama

Chcesz kupić nowe mieszkanie? Zobacz, co się czeka na rynku nieruchomości w 2017 roku

13 stycznia 2017, 06:10
W styczniu 2017 r. najważniejszymi wydarzeniami na rynku kredytów hipotecznych są podwyższenie wymaganego wkładu własnego i odblokowanie pieniędzy na tegoroczne dopłaty z programu „Mieszkanie dla młodych”. Zainteresowanie dofinansowaniem jest rekordowe i pula zapewne wyczerpie się już w połowie stycznia. Warto również wspomnieć, że zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące wkładu własnego. Trzy banki podwyższyły wymagany wkład do 20%, a jeden go obniżył z 15% do 10%. Dotychczasowy rekord wykorzystania dopłat z „MdM” padł w marcu 2016 r., kiedy Polacy zarezerwowali nieco ponad 200 mln zł. Można więc było się spodziewać, że dostępne od stycznia 373 mln zł skończą się w lutym, a najpóźniej w marcu. Zainteresowanie dopłatami przerosło jednak wszelkie oczekiwania i rekord z ubiegłego roku został pobity. Według BGK do 11 stycznia złożono wnioski o dopłaty na kwotę 318 mln zł. W rezultacie bank BZ WBK wstrzymał już przyjmowanie wniosków o kredyty z dopłatą. Tak szybkie rezerwowanie pieniędzy jest możliwe dzięki temu, że już od początku grudnia banki zachęcały do rozpoczęcia procedury uzyskania preferencyjnego kredytu. Autor: Jarosław Sadowski, Główny Analityk, Expander Advisors Sp. z o.o.
W styczniu 2017 r. najważniejszymi wydarzeniami na rynku kredytów hipotecznych są podwyższenie wymaganego wkładu własnego i odblokowanie pieniędzy na tegoroczne dopłaty z programu „Mieszkanie dla młodych”. Zainteresowanie dofinansowaniem jest rekordowe i pula zapewne wyczerpie się już w połowie stycznia. Warto również wspomnieć, że zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące wkładu własnego. Trzy banki podwyższyły wymagany wkład do 20%, a jeden go obniżył z 15% do 10%. Dotychczasowy rekord wykorzystania dopłat z „MdM” padł w marcu 2016 r., kiedy Polacy zarezerwowali nieco ponad 200 mln zł. Można więc było się spodziewać, że dostępne od stycznia 373 mln zł skończą się w lutym, a najpóźniej w marcu. Zainteresowanie dopłatami przerosło jednak wszelkie oczekiwania i rekord z ubiegłego roku został pobity. Według BGK do 11 stycznia złożono wnioski o dopłaty na kwotę 318 mln zł. W rezultacie bank BZ WBK wstrzymał już przyjmowanie wniosków o kredyty z dopłatą. Tak szybkie rezerwowanie pieniędzy jest możliwe dzięki temu, że już od początku grudnia banki zachęcały do rozpoczęcia procedury uzyskania preferencyjnego kredytu. Autor: Jarosław Sadowski, Główny Analityk, Expander Advisors Sp. z o.o. / Media
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • fsdfgsdgfs
  2017-01-13 17:18:15
  nie kupuj na kredyt!!
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • Anka
  2017-10-14 12:14:33
  Kredyt z wkładem własnym i jest spoko. Kupiłam mieszkanie od Inwesplanu i nie ma żadnych problemów.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej