Zbrojeniówka zatrudni wykwalifikowanych mechaników

Hensoldt to międzynarodowa korporacja z siedzibą w Niemczech. Pierwotnie była częścią europejskiej spółki lotniczej Airbus. W lutym 2017 roku oddział elektroniki obronnej został sprzedany amerykańskiemu inwestorowi. Obecnie firma prowadzi rozmowy dotyczące zatrudnienia pełnych zespołów pracowników z dwóch firm dostarczających części samochodowe. W sumie pracę może zyskać około 100 osób.

Kryzys branży motoryzacyjnej jest na rękę branży zbrojeniowej

„Obecne zmagania branży motoryzacyjnej jest dla nas czystą szansą” – powiedział w piątek w wywiadzie dla Bloomberg Television dyrektor generalny Hensoldt Oliver Doerre.

Przemysł samochodowy w Europie zmaga się ze spadkiem popytu na pojazdy elektryczne i rosnącą konkurencją ze strony Chin. Niemieccy dostawcy części do atu, w tym Schaeffler, Continental i Bosch, w IV kwartale 2024 roku zostali zmuszeni do redukcji miejsc pracy w swoich zakładach.

Wydatki na zbrojenia w Unii Europejskiej rosną

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę firma zwiększyła produkcję radarów i czujników dla przemysłu obronnego, ponieważ Niemcy zwiększyły wydatki na wojsko. Spółka w tym tygodniu podniosła swoje średnioterminowe cele rocznego wzrostu przychodów do 10 proc. i zapowiedziała, że ​​chce zwiększyć przychody ponad dwukrotnie do około 5 miliardów euro w 2030 roku.

Niemcy muszą popuścić "kredytowego pasa"

Doerre dodał, że politycy muszą zapewnić większą długookresową przejrzystość planów wydatków, aby wykonawcy mogli inwestować w rozbudowę mocy produkcyjnych. Dla dostaw na niemiecki rynek kluczowa będzie decyzja rządu federalnego o poluzowaniu krajowego limitu zadłużenia.