PZU Życie spodziewa się mniejszej szkodowości portfela w kolejnych kwartałachWarszawa, 17.05.2017 (ISBnews) - PZU Życie, które w I kwartale br. zanotowało wzrost szkodowości, spowodowany większą liczbą zgonów oczekuje, że kolejne kwartały przyniosą niższy poziom wypłacanych świadczeń z tego tytułu, poinformował prezes PZU Życie Roman Pałac.

"W pierwszym kwartale rynek był bardzo trudny, ale my zwiększyliśmy udział w segmencie ubezpieczeń grupowych. Marżowo osiągnęliśmy trzykrotnie wyższe wyniki niż rynek. Stawiamy na rentowny wzrost. Stawiamy na to, by jakość biznesu była dobra, więc nie 'szaleliśmy' ze sprzedażą"- powiedział Pałac podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w I kw. nastąpił wzrost szkodowości portfela o 7 pkt proc., który wynikał głównie z rosnącej liczby zgonów w tym okresie.

"Pierwszy kwartał był szczególny. Obserwując trendy, wierzymy, że wzrost śmiertelności zostanie ograniczony w kolejnych kwartałach i wyjdziemy na marże, którą zakładaliśmy w strategii" - powiedział Pałac.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)