Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

Rynek czeka na raport USDA o popycie i podaży ziarna

10 lutego 2009, 08:50
 • 0
 • Drukuj

Amerykański departament rolnictwa poda dziś szacunki globalnego popytu i podaży na najważniejsze ziarna. Rynek oczekuje, że szacunki będą mówić o niższej produkcji ze względu na susze w Argentynie i powodzie w Brazylii.Po kilku dniach wzrostów ceny pszenicy obniżyły się nieco do poziomu 563 USD za 100 buszli, zaś ceny kukurydzy i soi ustabilizowały się w okolicach odpowiednio 375 i 1000 USD za 100 buszli.

Dla rynku ziaren dzisiejszy dzień może okazać się istotnym, gdyż amerykański departament rolnictwa poda szacunki globalnego popytu i podaży na najważniejsze ziarna. Rynek oczekuje, że szacunki będą mówić o niższej produkcji ze względu na susze w Argentynie i powodzie w Brazylii. Raport o godzinie 14.30.

Po miesiącu ceny platyny znów powracają do poziomu 1000 USD za uncję. Mimo, iż rynek złota nie był ostatnio w stanie pokonać oporu na poziomie 930 USD (co spowodowało lekkie spadki, dziś rano uncja złota kosztuje 895 USD), na platynie realizacja zysków nie miała miejsca. Pokonanie poziomu 1000 USD z technicznego punktu widzenia może zapewnić wzrosty o kolejne 10%. Dziś rano uncja platyny kosztuje 988 USD.Źródło:X-Trade Brokers
 • 0
 • Drukuj

Najnowsze komentarze:

  Tylko na Forsal.pl

  Infografiki, wykresy, mapy

  Najnowsze galerie »

  wszystkie »

  Finansopedia forsal.pl

  popularnenajnowsze