"Połączenie pozwoli wykorzystać atuty obydwu Banków wynikające z solidnej bazy klientów, większej skali działania oraz efektywnych procesów. […] Po połączeniu bank będzie aspirować do zdobycia pozycji banku pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz średniej wielkości klientów korporacyjnych" - głosi komunikat.

"Planujemy, że połączenie nastąpi z końcem tego roku. […] Oferta połączonego Banku sięgać będzie do źródeł zarówno Banku BPH, jak i GE Money Banku" - powiedział Wancer, cytowany w komunikacie.

>>> CZYTAJ TEŻ: Koniec fuzji operacyjnej Getin Banku i Noble Banku

Połączony bank będzie działał pod nazwą Bank BPH oraz marką, która od początku listopada została wprowadzona w Banku BPH. Po fuzji prawnej zostanie przeprowadzony rebranding oddziałów GE Money Banku. Według wcześniejszych zapowiedzi, fuzja operacyjna ma zakończyć się w I połowie 2010 roku.

Reklama

Po połączeniu udział GE w połączonym banku będzie wynosił 89,2 proc., co będzie konsekwencja posiadania akcji przez GE Money Bank (87,2 proc.) i DRB Holdings (2,0 proc.).

Zgodnie z przyjętą w lipcu strategią Bank będzie dążył do tego, aby do 2012 roku osiągnąć wskaźnik zwrotu na kapitale (ROE) w wysokości 17 proc. lub więcej oraz wskaźnik kosztów do dochodów (Cost/Income) poniżej 50 proc.

W tym czasie bank chce zdobyć 10 proc rynku kredytów dla małych i średnich firm, 11 proc. udziału w segmencie kart kredytowych, 8 proc. udziału w kredytach gotówkowych i 4 proc. udziału w kontach osobistych oraz utrzymać 30 proc. udziału w segmencie kredytów ratalnych, a także 7 proc. udział w kredytach hipotecznych. Do roku 2012 sieć dystrybucji obejmie m.in. 337 oddziałów własnych i 350 placówek partnerskich.