statystyki

"Jedno okienko" dla biznesu. Morawiecki zapowiada ułatwienia dla inwestorów zagranicznych

2 września 2016, 18:01 | Aktualizacja: 02.09.2016, 18:05
Źródło:PAP
Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Resort rozwoju chce stworzyć "jedno okienko" dla zagranicznych inwestorów, pragnących zaangażować się w proces innowacyjny w polskiej gospodarce - zapowiada wicepremier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Reklama

Podczas piątkowego podpisania umowy z Grupą Azoty wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki pytany był m.in. o efekty swojej czwartkowej wizyty w Londynie.

Podkreślał, że wizyta była udana, bo rozmawiał z przedstawicielami wielu firm, z których niektórzy zadeklarowali, że byliby skłonni część swoich central "rozwijać w Polsce". Miałoby to dotyczyć takich elementów, jak zarządzanie danymi, zarządzanie projektami informatycznymi, zarządzanie ryzykiem czy zarządzanie kadrami.

"Z dwiema firmami rozmawiałem, które zadeklarowały zwiększenie zatrudnienia inżynierów w Polsce" - zaznaczył wicepremier.

"Pokazaliśmy, jakie mamy procedury, jak chcemy przyciągać inwestorów, zwiększać ich zdolność do obsługi biznesu na całym świecie i ułatwiać procedury administracyjne" - dodał.

Jedną z tych ułatwień dla inwestorów, którzy chcieliby się zaangażować np. w proces innowacyjny w Polsce, ma być procedura "jednego okienka dla inwestora".

"Chodzi o to, by inwestor nie musiał być odsyłany z pokoju do pokoju, my chcemy być tym kontaktem w zakresie projektów inwestycyjnych, by jak najłatwiej było robić biznes w Polsce" - wyjaśniał Morawiecki.

Wicepremier przebywał w Londynie w czwartek. Spotkał się m.in. z ministrem ds. handlu międzynarodowego Liamem Foxem i przedstawicielami inwestorów zainteresowanych rozwijaniem swoich operacji w Polsce.

>>> Czytaj więcej: W Polsce powstanie co najmniej 10 tys. miejsc pracy. Morawiecki ściąga inwestorów z Londynu

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze