• 418

  Najważniejszy europejski sąd oceni polską reformę sądownictwa [OPINIA]

  Wlipcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w Luksemburgu odpowie na pytanie prejudycjalne sformułowane przez sędzię Aileen Donnelly z Irlandzkiego Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości. Będzie to pierwsza wypowiedź najważniejszego sądu europejskiego, w której ocenie zostanie poddany budzący liczne spory pakiet reform wymiaru sprawiedliwości wdrażany w Polsce od dwóch lat.

  »
 • 28

  Szef PAIiH: Niemcy traktują nas jako dobre centrum wytwórcze, które jest zapleczem ich własnej gospodarki [WYWIAD]

  Niemieccy przedsiębiorcy wysoko cenią sobie w Polsce motywację polskich pracowników do pracy oraz ich rosnące kwalifikacje. Traktują nas, jako godne zaufania centrum wytwórcze, które jest zapleczem ich własnej gospodarki - powiedział PAP prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

  »
 • 1

  Wild przed referendum w Baranowie: W najbliższych miesiącach zostanie powołana Rada Społeczna ds. CPK [WYWIAD]

  W najbliższych miesiącach chcemy powołać Radę Społeczną z udziałem przedstawicieli samorządu oraz tych wszystkich, którzy zainteresowani są budową Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówi PAP pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild.

  »
 • 4

  „Czy jesteś za…”, czyli referendalna pułapka

  Prezydent Andrzej Duda potwierdził wolę przeprowadzenia referendum konsultacyjnego w sprawie przyszłej konstytucji. To bardzo ryzykowne polityczne zagranie

  »
 • 2

  Przywileje twórców to dowartościowanie elit czy zbiorowe oszustwo? [OPINIA]

  Coraz częściej zwracamy uwagę na dylematy etyczno-moralne związane z naszym systemem podatkowym. Czy słuszne jest zabieranie, poprzez dodatkowe podatki, bogatym i dawanie biednym? A jeśli tak, to czy przeznaczać te pieniądze na program 500+, czy może na poprawę warunków życia osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Bo na wszystko nie wystarczy. Tymczasem całkowicie poza zainteresowaniem opinii publicznej są nie mniejsze wątpliwości natury etyczno-moralnej związane z inną regulacją podatkową, która znajduje się w ostatniej fazie procedowania przez Sejm i Senat i wkrótce trafi na biurko prezydenta. Chodzi o rozszerzenie przywileju dla twórców związanego z możliwością skorzystania z 50 proc. ryczałtu na koszty uzyskania przychodu.

  »
 • Buda: Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT może pracować do końca obecnej kadencji Sejmu

  Komisja śledcza ds. wyłudzeń podatku VAT może pracować do końca obecnej kadencji Sejmu; w krótszym czasie nie da się tego tematu wyjaśnić - ocenił Waldemar Buda (PiS). Gdyby nie poprawki zgłoszone przez opozycję, komisja mogła już powstać, teraz sprawa przesunęła się na początek lipca - dodał

  »

Najpopularniejsze

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>