Polacy wynajmują najgorsze mieszkania w Europie. A jakie kupują?

12 grudnia 2016, 05:40
Źródło:Informacja prasowa
Kupno, wynajem mieszkania

Kupno, wynajem mieszkaniaźródło: ShutterStock

Z najnowszego raportu Eurostat wynika, że Polacy wynajmują jedne z najgorszych mieszkań w Europie. Słabszy wynik osiągnęła tylko Rumunia. Z czego wynika ta tendencja? I jak taka sytuacja przekłada się na zakup własnego M?

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • etfgdf(2016-12-12 20:32) Zgłoś naruszenie 10

    mam 1 prosbe nie kupujcie na kredyt, dziekuje

    Odpowiedz
  • mlkj(2016-12-12 20:13) Zgłoś naruszenie 41

    Malo ktory Polak zdaje sobie sprawe, ze kupujac na kredyt NIE mieszka w swoim mieszkaniu. Do splacenia ostatniej zlotowki mieszka w mieszkaniu nalezacym do banku. To bank jest wlascicielem mieszkania. Jesli kerdyt jest wziety na wiele lat, to istnieje ogromne ryzyko utraty wszystkiego... Kto wie co go czeka za 20 lat, gdy bedzie mial 40+ lat i jeszcze czterdziesci rat do splacenia, a np. straci prace, zachoruje, itp. , a dzieci jeszcze za male, zeby pomoc przy splacie.

    Odpowiedz
  • asd123(2016-12-12 16:06) Zgłoś naruszenie 15

    Jeżeli tylko ktoś posiada wkład własny to nie opłaca się wynajmować. W Krakowie mając ~60 tys wkładu własnego na mieszkanie warte ~300 tys (~55m2) rata wynosi 1000 zł. A wynajem takiego mieszkania to 1600-2000 zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Praktykant(2016-12-12 11:53) Zgłoś naruszenie 22

    Jakby Polacy wynajmowali mieszkania jak na zachodzie Europy i na południu. Dewastacja by nie istniała, tam wynajmujesz gołe ściany tylko pomalowane na biało. Sprzęt kupujesz własny i meble też, Wtedy jeden z drugim dbałby o swoje a tak wydaje mu się że w cenie najmu to może mieć to w d.. . Zresztą sądy w Polsce też stoją po stronie najemcy(dwa wyroki mam takie, ze d.. można podetrzeć a mieszkanie do malowania po roku itd nawet podeszwy butów odbite na suficie). Wynajmujący ma to go stać na pokrycie szkód. Ustawa o najmie też nie chroni właściciela. To co się dziwić, że właściciel podchodzi do tego minimalistycznie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DAn(2016-12-12 08:27) Zgłoś naruszenie 10

    .. Ostatnie lata to znaczny wzrost świadomości wśród klientów. Pragną własnego M, ale są lepiej przygotowani do transakcji. Wiedzą dokładnie czego chcą i oczekują najlepszych rozwiązań. - zauważa Piotr Kijanka z Grupy Geo. - Największym zainteresowaniem cieszą się lokale 2- i 3-pokojowe. Mające trochę mniejszy metraż, ale większą liczbę pomieszczeń... Oczekują najlepszych rozwiązań... kupując mieszkanie 2 pokojowe? Bez komentarza!

    Odpowiedz
  • ribik(2016-12-12 07:11) Zgłoś naruszenie 121

    Wynajem mieszkania to rosyjska ruletka, znajdą się i porządni studenci, jak i zabawowi, którzy przerobią mieszkanie na melinę, jak i rodziny z dziećmi które są stanie doprowadzić mieszkanie jakby tam przeszło tornado.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BOB(2016-12-12 06:38) Zgłoś naruszenie 85

    Wynajm dla studentów = zdemolowane mieszkanie, mieszkań jest tak dużo że ceny wynajmu już zaczęły spadać ponieważ zaczęło się obniżanie cen pomiędzy wynajmującymi, aż do progu nieopłacalności.

    Odpowiedz