"Na złożenie ofert cenowych oferenci będą mieli czas do 24 marca 2017 r. [...] Przewidywany termin podpisania umowy na realizację to II połowa tego roku" - czytamy w komunikacie.

Zamawiający przyjął w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny jest nim termin wykonania - wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wybudowanie drogi w terminie krótszym niż 37 miesięcy, jednak nie krótszym niż 34 miesiące. Trzecim kryterium jest okres gwarancji, podano również.

Strzegowo - Pieńki to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. Inwestycję obejmującą 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki - Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km), Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km).

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie - przed przystąpieniem do prac budowlanych - wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej). Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w II kwartale 2018 r., natomiast zakończenie w IV kwartale 2020 r., przypomniał resort.

Reklama

>>> Czytaj też: Podwyżki opłat na autostradzie A4? GDDKiA wyraża dezaprobatę, ale nie może się sprzeciwić