Work Service obniżył prognozę zysku operacyjnego w 2017 r. do 68 mln złWarszawa, 29.11.2017 (ISBnews) - Work Service obniżył prognozę skonsolidowanego zysku operacyjnego za 2017 r. do 68 mln zł wobec wcześniej oczekiwanego wyniku 85,35 mln zł, podała spółka.

"Zarząd dokonując analizy założeń prognozy oraz wyników trzeciego kwartału dokonuje korekty prognozy w zakresie oczekiwanego poziomu skonsolidowanego zysku operacyjnego – EBIT - do poziomu 68 000 tys. zł" – czytamy w komunikacie.

Spółka wskazała, że na konieczność zmiany prognozy wpłynęły w równym stopniu dwa czynniki. Pierwszym było wstrzymanie w I półroczu 2017 roku debiutu Exact Systems. Cele emisyjne Exact Systems zakładały akwizycje QLS Automotive (Belgia) oraz akwizycje na rynku francuskim, których skonsolidowany wynik w bieżącym roku został uwzględniony w prognozie. Drugim były niższe niż prognozowane wyniki wybranych linii biznesowych.

"Po 3 kwartałach 2017 roku grupa Work Service na działalności kontynuowanej oraz zaniechanej miała blisko 52 mln zł zysku EBIT, co oznacza, że skorygowana prognoza roczna dotycząca skonsolidowanego zysku operacyjnego grupy została zrealizowana w ponad 76%" - cztramy dalej.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)