"Pani rzecznik jest posłem ziemi łódzkiej, jest również członkiem specjalnej komisji sejmowej ds. badania nieprawidłowości Amber Gold. Jest bardzo aktywnym działaczem społecznym i bardzo się cieszę, że pani minister będzie rzecznikiem rządu" - mówił Morawiecki. Dodał, że formalnie zmiany wejdą wżycie od wtorku.

Kopcińska dziękowała premierowi za zaufanie. "To ogromne wyzwanie. Do nowego zadania podchodzę odpowiedzialnie, liczę na współpracę, pragnę korzystać z wiedzy, doświadczenia ministra Rafał Bochenka. Bardzo dziękuję za to, co pan robił i liczę, że będę mogła na co dzień korzystać z pańskiej wiedzy" - oświadczyła Kopcińska.

"Panie premierze melduję gotowość do pracy moją i pana ministra Bochenka; Centrum Informacyjne Rządu jest do pana i państwa dyspozycji. Będę bardzo ciężko pracowała, aby nasz kraj, nasza ojczyzna była dumna z tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości" - dodała Kopcińska.

Morawiecki poinformował jednocześnie, że Bochenek pozostanie w KPRM jako minister. "Będzie również współpracował ze mną" - dodał premier.

Kopcińska do tej pory była wiceszefową sejmowej komisji zdrowia i zasiadała w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

W przeszłości (ur. 1967 r.) była przewodniczącą rady miejskiej w Łodzi, a od 2015 r. jest posłanką VIII kadencji Sejmu. Z zawodu jest lekarzem, pracowała jako nauczyciel akademicki. Od października 2016 r. szefowa łódzkich struktur PiS.

Kopcińska początkowo była związana z Platformą Obywatelską, w 2011 roku objęła mandat w radzie miejskiej Łodzi. W sierpniu 2013 r. wraz z grupą innych radnych została wykluczona z PO. W tym samym miesiącu została przewodniczącą rady miejskiej.

Ukończyła studia medyczne na Akademii Medycznej w Łodzi. Pracowała jako nauczyciel akademicki. Jako działaczka społeczna współtworzyła Akademię Zdrowia Seniora. W 2016 r. otrzymała Medal Pro Patria.

Przed tygodniem prezydent Andrzej Duda powołał rząd Mateusza Morawieckiego; b.premier Beata Szydło objęła w nim funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się również pozostali ministrowie. Morawiecki zapowiedział, że wraz z kierownictwem politycznym przygląda się pracy wszystkich ministrów, a z początkiem roku, na drugą część kadencji, zostaną zaproponowane pewne zmiany w rządzie.