Celem Mirbudu jest przekroczenie 1 mld zł przychodów 'w najbliższych latach'Warszawa, 08.02.2018 (ISBnews) - Głównym celem Mirbudu na najbliższych kilka lat jest obniżenie zadłużenia w grupie oraz przekroczenie 1 mld zł przychodów, przy jednoczesnej poprawie rentowności, poinformował prezes Jerzy Mirgos.

"Chcemy również koncentrować się na pewnych i rentownych inwestycjach. Teraz możemy pozwolić sobie na dobór kontraktów pod względem ich rentowności i wiarygodności partnerów biznesowych. Dużym wyzwaniem dla grupy będzie uruchomienie działalności na Ukrainie. Mam nadzieję, że prace zespołu odpowiedzialnego za rozwój biznesu na rynkach wschodnich w najbliższych latach przyniosą efekty w postaci wygranych przetargów" - powiedział Mirgos, cytowany w komunikacie z okazji 30-lecia obecności Mirbudu na rynku budowlanym.

W materiale przypomniano, że w pierwszym okresie działalności firma Mirbud była zarówno podwykonawcą, jak również samodzielnym wykonawcą inwestycji, jednak już od 2002 roku koncentrowała swoją działalność na realizacji kontraktów wyłącznie jako generalny wykonawca.

Spółka jako jedna z nielicznych firm budowlanych na polskim rynku przetrwała transformację ustrojową i niejeden kryzys gospodarczy w sektorze budownictwa bez konieczności pozyskiwania inwestora strategicznego, czy też wsparcia ze strony skarbu państwa. W czasie gdy inne polskie spółki upadały lub likwidowały działalność Mirbud "zdobywał nowe, intratne zlecenia" - podkreślono także.

"Dzisiaj, po 30 latach działalności Mirbud S.A. to firma nadal w 100% z polskim kapitałem, plasująca się w czołówce firm budowlanych w Polsce i konkurująca o największe przetargi ze światowymi graczami" - czytamy także.

Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2016 r. miał 773 mln zł skonsolidowanych przychodów.

W okresie I-III kw. 2017 r. spółka miała 578 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)