Rosja: BMW zbuduje zakłady produkcyjne w obwodzie kaliningradzkim. Niemiecki koncern potwierdza

15 lutego 2018, 14:24 | Aktualizacja: 15.02.2018, 14:41
Źródło:PAP
BMW

BMWźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Dimas Ardian

Niemiecki koncern BMW zbuduje w rosyjskim obwodzie kaliningradzkim zakłady produkcyjne – podał w czwartek dziennik gospodarczy "Wiedomosti", powołując się na ministra przemysłu Rosji Denisa Manturowa. Informację potwierdziło również samo BWM.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (37)

  • Terminator(2018-02-15 14:47) Zgłoś naruszenie 5213

    Rosja: BMW zbuduje zakłady produkcyjne w obwodzie kaliningradzkim. Niemiecki koncern potwierdza. Braterstwo Niemiecko-Rosyjskie ciąg dalszy!LooooL.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Aga(2018-02-15 15:07) Zgłoś naruszenie 3320

    Prawdziwi Ptroci jerzdrzom BMW, mrcom prwdziwej cassy!

    Odpowiedz
  • croaker(2018-02-15 15:20) Zgłoś naruszenie 10395

    Po prostu Rosja jest bardziej przewidywalna niż Pissland

    Odpowiedz
  • dart(2018-02-15 15:24) Zgłoś naruszenie 5289

    Rosja Putina jest bardziej wiarygodna niż Pissland.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • O(2018-02-15 15:37) Zgłoś naruszenie 5355

    Sankcje?

    Odpowiedz
  • kelo(2018-02-15 15:45) Zgłoś naruszenie 1930

    ...w Rosji są gospodarze państwa ..... a nie ludzie od poboru premii ...

    Odpowiedz
  • mikr(2018-02-15 15:46) Zgłoś naruszenie 210

    W sumie to chyba dobrze będą więcej ludzie z tego obwodu zostawiać pieniędzy w trójmieście

    Odpowiedz
  • hahahaha(2018-02-15 16:34) Zgłoś naruszenie 102140

    Jak polaczki głupie , zadufane w sobie i patriotyczne nienawidzące wszystkich dookoła bo oczywiście my jesteśmy tylko pępkiem świata, to co się dziwicie że braterstwo kwitnie ?? Tak ma być w interesach nie ma sentymentów. Tylko trzeba to pojąć a nie krzyczeć że bieda i źle mi bo somsiad ma a ja nie hahaha

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ruskie ścier....(2018-02-15 16:55) Zgłoś naruszenie 91101

    Komentarze jak zawsze piszą boty z Kremla. Prawda jest taka, że ten zakład istnieje od kilkunastu lat i zajmuje się dosłownie przykręcaniem kół i kierownicy. A zrobione jest to po to, że obwód Kaliningradzki jest strefą ekonomiczną i miejscowi producenci nie płacą VAT. Na tej "fabryce" "produkowane" są najdroższe modele BMW, bo z tych aut jest największy VAT do zapłacenia. To jest zwykły przekręt! W Rosji inwestycje są tylko w łapówki. Prowadzę tam biznes od 20 lat i wiem jak to wygląda.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Robert(2018-02-15 17:23) Zgłoś naruszenie 152100

    W Rosii bezrobocie jest mniejsze niz w Polsce, i wynosi 5,03%,i pomimo ciaglego nekania tego panstwa wcoaz nowymi sankcjami, gospodarka Rosji idzie smialo do przodu, na zlosc chorym z ninawisci Rusofobom z Zachodu i Polski...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Anioł Wolnośći(2018-02-15 18:47) Zgłoś naruszenie 1511

    Pójdę się pomodlić o zdrowie dla Putina, patrona gazu oraz anioła wolności w dzisiejszym świecie.

    Odpowiedz
  • antykreml(2018-02-16 00:36) Zgłoś naruszenie 69

    Proste: nie kupować tej marki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kangur z Austrii(2018-02-16 06:16) Zgłoś naruszenie 44

    Niemcy inwestuja na swojej ziemi. Zaczna od 56 hektarow. A za 10 lat bedzie sie tam juz mowilo po niemiecku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • olo(2018-02-16 08:25) Zgłoś naruszenie 511

    bmw - marka dla buraków

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Neswroom(2018-02-16 08:41) Zgłoś naruszenie 1112

    Kogo stać w Kaliningradzie na kupno BMW ? Ich nie stać nawet na czyste onuce, a co dopiero na solidny samochód !! Nawet nie mają dokąd jezdzić, bo granica z Polską zamknięta !

    Odpowiedz
  • burak(2018-02-16 09:52) Zgłoś naruszenie 41

    O, przepraszam!! Ja jeżdżę Kijanką i chwalę sobie :-)

    Odpowiedz
  • tom(2018-02-16 18:51) Zgłoś naruszenie 15

    1. To jest najprostrza montownia jakich wiele w okolicach Krolewca. Byle jaki zaklad w Polsce branzy samochodowej z porownywalnym zatrudnieniem ma wiecej wartosci dodanej niz ta firma,,,,,2. Bezrobocie w Rosji jest ukryte pod podszewka zatrudniania na panstwowym za 300 EURO. Tam jest jak w Lodzi "ZIEMI OBIECANEJ",,,,, 3. Ciekawe czemu juz jest prawie 2 miliony Ukraincow w Polsce skoro dawniej jezdzili do Rosji do pracy,,,,, 4. W Niemczech wszedzie slychac ta charakterystyczna dla naszego ucha gadke. 5. Panstwo o slabych podstawach gospodarczych nie przetrwa -model moskiewski jest na koncu skraju urwiska.

    Odpowiedz
  • tom(2018-02-16 18:59) Zgłoś naruszenie 27

    Sprzedaz mercedesa w Rosji jest taki jak ruska gospodarka -marginalny https://de.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Cars ,,,Chiny wyprzedzily juz USA.

    Odpowiedz