Cognor planuje tegoroczny capex na poziomie podobnym do ub.r.Warszawa, 19.03.2018 (ISBnews) - Cognor zakłada, że nakłady inwestycyjne w 2018 r. będą zbliżone do ubiegłorocznych, które wyniosły 26,3 mln zł, poinformował dyrektor finansowy Krzysztof Zoła.

"Jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne:to myślimy, że będzie podobny poziom jak w ub r." - powiedział Zoła podczas konferencji prasowej.

Dodał, że spółka bierze pod uwagę także dodatkowe inwestycje, jednak ich realizacja zależy m.in. od perspektyw finansowania i sytuacji na rynku.

"Pracujemy nad kilkoma inwestycjami, które mają poprawić jakość, poprawić koszty, które zwiększą zdolności produkcyjne. Na tę chwilę nie jesteśmy jednak gotowi mówić o szczegółach" - wyjaśnił dyrektor finansowy.

Dodał, że możliwe nakłady związane będą z istniejącą infrastrukturą - zarówno w stalowni, jak i w walcowniach.

Cognor Holding powstał w 1991 roku, zajmując się na początku działalnością w obszarze handlu wyrobami hutniczymi. Od 1997 roku jest podmiotem notowanym GPW, a od roku 2006 stała się częścią większej grupy przemysłowej zajmującej się produkcją wyrobów hutniczych oraz obrotem złomami metali. Obecnie jest jednostką holdingową grupy kapitałowej obejmującej kilkanaście podmiotów działających głównie na terenie Polski.

(ISBnews)