Fala samobójstw w Polsce. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 13 proc.

26 marca 2018, 21:26 | Aktualizacja: 27.03.2018, 11:10
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Samobójstwa

Samobójstwaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ubiegłym roku życie chciało sobie odebrać 11 139 osób, o 13 proc. więcej niż w 2016 r. Najbardziej liczba ta wzrosła w grupie do 18. roku życia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (41)

  • Morling1(2020-02-26 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    Byłem ciekawy dlaczego. Zrobiłem więc próbną rejestrację. Znalazłem w google maps dużo numerów telefonów nawet poradni na NFZ. Jednak gdy próbowałem się połączyć nie odebrał nigdzie nikt telefonu w chyba 10-ciu placówkach do których próbowałem się dodzwonić jakby była zmowa nie odbierania telefonów albo zupełny brak menagera a nikomu nie chciało się pracować. Inaczej wygląda do prywatnej poradni gdzie telefon jest odbierany, koszt wizyty to 150zł. Dlatego tak jest bo taka mają opiekę medyczną dzieci w tym kraju. O zdrowiu psychicznym to się rozpisują wszyscy ale to pozostaje jedynie na papierze. Jak wszystko co państwowe kuleje bo brak zarządcy. Jak się coś nie podoba to pracownicy idą jeszcze pod WRN. W prywatnych instytucjach tak się nie da, w ten sposób można wykończyć nawet najlepszego zarządcę szpitala w Rzeszowie jaki ten szpital miał chyba w ogóle w swej historii.

    Odpowiedz
  • andken(2019-10-03 00:44) Zgłoś naruszenie 00

    System się sypie potrzebny ludziom restart, ciemne siły atakują narzucając nam styl życia którego nie wszyscy zdolni są zaakceptować. Człowiek się nie liczy, ktoś się cieszy że samobójstw coraz więcej.. Istnieją ludzie którzy swymi intencjami powodują że to zjawisko występuje i dlatego udają wszyscy że nie ma problemu, poddając się codziennej rozrywce jakby nic się nie stało.

    Odpowiedz
  • Mapek(2019-05-18 22:19) Zgłoś naruszenie 00

    Zyce na kredyt a potem zonk. Po zatym brak wartosci i wiary....Upadek zywilizacji?

    Odpowiedz
  • Kurnik(2019-04-18 00:07) Zgłoś naruszenie 10

    Już sama świadomość, że po szkole będzie się ********** codziennie po minimum 8 godzin do końca swojej pełnosprawności albo i życia przyprawia o myśli samobójcze. A jeśli do tego doliczyć wszechobecne i ciągle rosnące chamstwo, jad, nienawiść, obrażalstwo, donosicielstwo oraz zawody nie tylko miłosne ale i koleżeńskie to liczba samobójstw, nie mówiąc już o depresjach i tzw chorobach cywilizacyjnych, będzie gwałtownie rosnąć aż któregoś dnia kto wie czy nie przekroczy wskaźnika urodzeń. Przede wszystkim podstawowa rzecz jaką należy zrobić by obniżyć poziom samobójstw (i nie tylko) to skrócić czas pracy do 4 godzin dziennie i dać więcej urlopów. Niewiarygodne jest to, że w dzisiejszych czasach nadal mnóstwo osób pracuje nawet ponad te ustawowe 8 godzin, 10, 12, 14 i to często też w soboty. Jeśli doliczymy do tego czas szykowania się do wyjścia, dojazd do i z pracy, to wyjdzie że praktycznie żyjemy tylko dla pracy, jak jacyś żałośni niewolnicy w jakimś makabrycznym więzieniu. A jeszcze bardziej niewiarygodne i załamujące jest to, że wiele osób uważa to za normę i "normalne dorosłe życie". Chciałbym przypomnieć, że 12 godzin to pracowało się w nazistowskich obozach pracy, więc jak widać nasza obecna rzeczywistość jest dość daleka od tej teoretycznej wolności i niepodległości. Po drugie należy znacznie dofinansować policję i wojsko, dać o wiele większe swobody posługiwania się bronią i przede wszystkim obsadzić te służby najbardziej kompetentnymi i inteligentnymi osobami. Podobnie z nauczycielami, należy dobierać osoby kompetentne, inteligentne i dać im więcej dawnych praw. Tacy nauczyciele, we współpracy z dobrze zorganizowaną policją a nawet i wojskiem o wiele lepiej radziliby sobie ze szkolną patologią, agresywnym ********* i rozmaitymi bandytami uprzykrzającymi życie normalnym osobom.

    Odpowiedz
  • zdziwienie(2019-01-04 15:41) Zgłoś naruszenie 30

    ja się dziwię, tak mało ludzi popełnia samobójstwo.

    Odpowiedz
  • wlodek(2018-10-14 08:14) Zgłoś naruszenie 72

    trzeba dac ludziom mozliwosc eutanazi Kazdy ma prawo decydowac o swoim zyciu .....CIERPIENIE JEDNEGO CZLOWIEKA rozlewa sie na innych ........oczywiscie decyzie podejmuje kazdy sam ...PSA CHOREGO ZAWIOZLEM DO WETERYNARZA i uspilem .....SAM CHORUJE OD PRAWIE 3 LAT stracilem prace cierpie a ze mna cierpi rodzina NIE CHCE ZYC mam 60 lat kazdy dzien to kolejne cierpienie depresja na mie wchodzi i nic nie moge zrobic ALE PANSTWO POLSKIE KAZE MI ZYC I NA TYM SIE KONCZY POMOC TEGO PANSTWA lekarze tylko za kase .......itd....

    Odpowiedz
  • kasz27(2018-06-11 17:42) Zgłoś naruszenie 143

    Liczba samobójstw wzrosła gwałtownie ok. roku 1990 i utrzymuje się na wysokim poziomie. Najbardziej zagrożone grupy to mężczyźni 50+ i młodzierz. Taki oto pozytywny skutek przewrotu solidarnościowego.

    Odpowiedz
  • Wieszcz(2018-05-03 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    POlska to bardzo piękny kraj... ;)

    Odpowiedz
  • Jacko(2018-04-03 11:10) Zgłoś naruszenie 117

    Morawiecki walczy by jeszcze bardziej "podkręcić" tę statystykę...

    Odpowiedz
  • Łukasz(2018-03-30 12:30) Zgłoś naruszenie 509

    widzę, że autorki mają problem z matematyką i logicznym mysleniem

    Odpowiedz
  • j23(2018-03-27 22:06) Zgłoś naruszenie 146

    25 lat sukcesu brawo

    Odpowiedz
  • abc(2018-03-27 20:30) Zgłoś naruszenie 2037

    temat tabu, ten kraj nie radzi sobie od lat z falami samobójstw i dotyczy to ludzi w każdym wieku praktycznie, BRAK PERSPEKTYW, MARNE PENSJE, ROZBITE MAŁŻEŃSTWA, BRAK OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ INDYWIDUALNEJ

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xxx(2018-03-27 16:02) Zgłoś naruszenie 269

    W ubiegłym roku życie chciało sobie odebrać 11 139 osób. wychodzi na to że każdego dnia 30 osób chciało sobie odebrać życie. Skąd te informacje?

    Odpowiedz
  • pan rak(2018-03-27 12:07) Zgłoś naruszenie 818

    raaaaaaaaaaakowisko hereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    Odpowiedz
  • Daktyl(2018-03-27 10:34) Zgłoś naruszenie 656

    Do:Co wy robicie ? dawno takiej głupoty nie słyszałem, wystarczy poczytać statystyki i porozmawiać z rodzinami. Najczęstszym powodem samobójstwa są finanse

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • chloropikryna(2018-03-27 09:42) Zgłoś naruszenie 1830

    No jak się człowiek dowie że już nie dostanie kredytu na 3 jacht i że jego wyspę na Balearach pustoszy tornado no to można się załamać.O tak polske walczyli!

    Odpowiedz
  • Em(2018-03-27 08:47) Zgłoś naruszenie 3144

    Do Autorek: Dlaczego zignoowały Panie znaczącą nadreprezentację mężczyzn w tej statystyce? Temat nagle stał się ciekawy bo ilość samobójstw rośnie, ale od lat wszyscy ignorują jak dużo mężczyzn targa się na swoje życie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • voc(2018-03-27 07:12) Zgłoś naruszenie 10270

    Nie wytrzymują dobrej zmiany

    Odpowiedz
  • kTn(2018-03-27 06:47) Zgłoś naruszenie 9845

    Z tego, co widzę, to liczba samobójstw spada z roku na rok. Zwiększa się tylko liczba prób samobójczych, a to nie jest to samo, więc tytuł "Fala samobójstw w Polsce. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 13 proc." jest kłamliwy, drogie panie autorki. Logiczne myślenie się kłania.

    Odpowiedz
  • Rafal(2018-03-27 01:08) Zgłoś naruszenie 6847

    Ta fale to SB-cy i UB-cy ktorym obnizono emerytury. Czytalem juz o tym. Czyli ogolnie znajwosko pozytywne

    Odpowiedz