Jak poinformowała PAP Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach umowy, która została już podpisana, zostaną przebudowane perony na przystankach: Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa.

„Pasażerowie będą mogli skorzystać m.in. z nowych wiat. Pojawi się też nowe oświetlenie, oznakowanie i systemem informacji pasażerskiej. Obiekty będą lepiej przygotowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności” – dodała.

Dzięki umowie przebudowane zostanie też siedem wiaduktów kolejowych na odcinku Munina – Żurawica. Jak zaznaczyła Szalacha, są to ważne obiekty, których stan istotnie wpływa na bezpieczeństwo i sprawność przejazdu pociągów.

„Po pracach zapewnią one możliwość przejazdu cięższym składom towarowym. Zmiany obejmą także system komunikacji drogowej pod wiaduktami. W kilku miejscach poszerzone drogi zapewnią bezpieczniejszy i płynniejszy ruch drogowy” – podkreśliła.

Inwestycję wykona konsorcjum firm: SERSO i Intop.

Inwestycja PLK jest kolejnym zadaniem usprawniającym podróż z Rzeszowa do Przemyśla. Spółka w ubiegłym roku na roboty na tym odcinku przeznaczyła 33 mln zł. Obejmowały one m.in. modernizację stacji Przeworsk i przystanku Przemyśl Zasanie. Przebudowano też kilkanaście obiektów inżynieryjnych. (PAP)

autor: Wojciech Huk

edytor: Dorota Skrobisz