InPost zainwestuje nawet 250 mln zł w Paczkomaty i usługę kurierską w 2018 r.


Warszawa, 20.06.2018 (ISBnews) - InPost – operator logistyczny należący do amerykańskiego funduszu Advent International – zainwestuje łącznie nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich w 2018 roku, poinformował prezes InPost Rafał Brzoska.
"Mamy obecnie 3,5 tys. Paczkomatów, a stawiamy kolejne 60 tygodniowo, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Brak infrastruktury powoduje, że e-commerce rośnie tam wolniej, ale wierzę, że dzięki Paczkomatom zdecydowanie przyspieszy. Nasze wyniki już to pokazują. Odnotowaliśmy 50% wzrostu w 2017 i aż 67% wzrostu r/r w okresie świąt. Polski e-commerce ma nadal znaczący potencjał wzrostu. Nasze wyniki zachęcają do większych inwestycji i dlatego zainwestujemy w tym roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę" - powiedział Brzoska na spotkaniu z dziennikarzami.
Jak wskazał, środki finansowe na inwestycje pochodzą od inwestora finansowego - Advent.
W okresie styczeń – maj 2018 roku InPost dostarczył 30 mln przesyłek, czyli o 42,2% więcej r/r – w tym Paczkomaty notowały wzrost o 41,2%, a kurier InPost o 43,4%.
W 2017 r. InPost zrealizował 60 mln sztuk paczek. Odnotował 51-proc. wzrost wolumenu przesyłek do Paczkomatów InPost r/r i 55-proc. wzrost wolumenu paczek kurierskich i minipaczek InPost r/r. W szczycie świątecznym wzrosty wolumenów dostaw do Paczkomatów wyniosły 67%, a przesyłek kurierskich rekordowe 94,5% i wyniosły razem 10 mln sztuk.
"InPost zbudował mocną pozycję na polskim rynku logistycznym, bijąc kolejne rekordy w dostawach e-commerce. Doskonałe wyniki i rosnąca liczba przesyłek uzasadnia kolejne inwestycje w innowacje i jak najwyższy standard obsługi klientów. Planowane inwestycje pokazują poważne zaangażowanie Adventu w polski rynek logistyczny oraz wiarę w jego doskonałe perspektywy. W ramach rozwoju sieci InPost będzie wdrażać nowe standardy doręczeń i narzędzia do optymalizacji dostaw" – powiedział członek rady nadzorczej Grupy Integer.pl (właściciela InPost), partner i dyrektor zarządzający Advent International Nick Rose.
Wskazał, że Advent wierzy także w międzynarodową ekspansję Paczkomatów i rozpoczęte zostały rozmowy chociażby na rynku włoskim.
Plany rozwoju InPostu obejmą także: dalszy rozwój sieci logistycznej w Polsce i infrastruktury paczkomatowej; rozbudowę sortowni i inwestycje w nowe linie sortujące do oddziałów; rozwój sieci kurierskiej; nowoczesne urządzenia dla kurierów; skanery magazynowe; klatki transportowe; rolkontenery transportowe i narzędzia informatyczne do optymalizacji rejonów kurierskich.
Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka była notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 do 2017 roku.
(ISBnews)