"Branża automotive jest dla nas szczególnie cenna. Chciałabym, aby w Łodzi, która jest potęgą w branży AGD – pojawiało się jak najwięcej firm z sektora motoryzacyjnego. (...) Liczę też na to, że nie będziecie mieli kłopotów ze znalezieniem nowych pracowników, choć zdaję sobie sprawę, że sytuacja na rynku pracy jest dziś dla pracodawców bardzo ciężka" - powiedziała w czwartek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas uroczystego otwarcia nowej hali produkcyjnej Hydro Extrusion.

Jak podkreślił p.o. dyrektora zarządzającego łódzkiego oddziału firmy Łukasz Winiarek, ostatnie lata dla tego zakładu są czasem dynamicznego rozwoju. "Obecnie świętujemy otwarcie nowej hali przeznaczonej pod prace montażowe, jednak już myślimy o kolejnej inwestycji w linię lakierniczą, tworzącej nowe możliwości dla nas i dla rynku pracownika" – poinformował.

Zatrudnienie w zakładzie w Łodzi znalazło już 700 osób – m.in. inżynierów, specjalistów, pracowników operacyjnych i administracyjnych. W związku z inwestycjami w jego rozbudowę, w 2019 roku przedsiębiorstwo zamierza utworzyć ponad 100 kolejnych miejsc pracy w działach produkcyjnych i technicznych.

Hydro w Łodzi produkuje rocznie 5 mln okiennych listew ozdobnych oraz ponad milion kompletów relingów dachowych dla takich marek, jak: BMW, Volvo, Mercedes, Peugeot, Opel, Suzuki. Hydro Extrusion jest jednym z liderów w produkcji aluminium i różnego rodzaju wyrobów aluminiowych na świecie. W sumie zatrudnia przeszło 35 tysięcy pracowników w 40 krajach na wszystkich kontynentach.

>>> Czytaj też: Nowości z Paris Motor Show 2018. Oto najciekawsze modele aut [ZDJĘCIA]