Tan Wee Beng i jego partnerzy "z rozmysłem podjęli wysiłki, by wyprać pieniądze na rzecz Korei Północnej poprzez system finansowy USA" - głosi oświadczenie ministerstwa.

Resort poinformował, że prócz nałożenia sankcji na Tan Wee Benga z Singapuru złożył też wniosek o wszczęcie wobec niego postępowania karnego.

Północnokoreańscy urzędnicy wzywali do złagodzenia sankcji gospodarczych nałożonych na Pjongjang przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w związku z jego zbrojeniami nuklearnymi. Waszyngton wyklucza jednak jakiekolwiek ustępstwa, dopóki reżim nie przeprowadzi "całkowitej, możliwej do zweryfikowania i nieodwracalnej" denuklearyzacji.

Jednak 19 października Pentagon ogłosił, że USA i Korea Płd. zawieszają kolejne wspólne manewry wojskowe, by dać "wszelkie szanse (powodzenia) wysiłkom dyplomatycznym" w rozmowach z Koreą Północną, a doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton zapowiedział, że Donald Trup spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem "za dwa, trzy miesiące". (PAP)

fit/ mc/