Szybkie odnalezienie zaginionego dziecka lub nastolatka zależy od skoordynowanego działania różnych instytucji. By współpraca ta przebiegała jak najsprawniej i najszybciej, powstał Child Alert.

Child Alert działa kompleksowo, natychmiast rozpowszechnia wizerunek zaginionego dziecka. Wykorzystuje do tego dostępne media (radio, telewizja, Internet, telefony komórkowe oraz nośniki reklamy zewnętrznej). Współpracująca z nimi policja dzięki temu może liczyć na niezwłoczne upublicznienie komunikatu na temat zaginięcia, a także informacji na temat poszukiwań. W ten sposób o zaginięciu dowiaduje się masowe grono odbiorców, co też przekłada się na społeczne zaangażowanie w poszukiwania na większą skalę.

Jak podaje Child Alert, standardowy Alert w przypadku zaginięcia dziecka trwa 12 godzin. Alarm ten uruchamia się w przypadku zaginięć dzieci, gdy istnieje podejrzenie, że ich życie może być zagrożone.

Child Alert funkcjonuje obecnie w 11 krajach europejskich (m. in. w Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i w Czechach) oraz na terenie Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Child Alert powołuje się na statystyki, według których w przypadkach zaginięć, w których alarm jest wykorzystywany, większość dzieci udaje się odnaleźć. W niektórych państwach poszukiwania za pomocą tego programu prowadzone są nawet ze 100 proc. skutecznością.

Reklama

>>> Czytaj też: Lekarze czyszczą środowisko z antyszczepionkowców