Neurotycy z poczuciem wyjątkowości [PORTRET WYBORCY PIS]

5 sierpnia 2019, 07:00 | Aktualizacja: 05.08.2019, 11:06
Tylko na Forsal.pl
PiS

PiSźródło: ShutterStock

Poziom neurotyczności wyborców PiS jest dwukrotnie wyższy niż w innych głównych elektoratach, jak PO czy PSL – mówi politolog prof. Ewa Marciniak.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (61)

  • Wiktoria B. (2019-09-30 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Naprawdę potrzebne są wszystkim te niemiłe komentarze na temat autorki i innych partii? Ludzie, opanujmy się może wreszcie, bo zamiast stabilności i możliwości rozwoju, będziemy się tylko kłócić.

    Odpowiedz
  • Niki(2019-08-08 20:40) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie Wy macie jakąś obsesję, każde słowo PiS odbieracie jako atak personalny! Przecież to badanie podkreśla bardzo dużo pozytywnych cech wyborców PiS! Wierzący, sumienni, wytrwali w dążeniu do celu, ambitni, stanowczy, prawdomówni, konsekwentni w działaniu, systematyczni, pracowici, uporządkowani ..... ale trochę samokrytyki, pokory i miłości bliźniego oraz otwartości na świat też by się przydało!

    Odpowiedz
  • Niki(2019-08-08 20:40) Zgłoś naruszenie 10

    Ludzie Wy macie jakąś obsesję, każde słowo PiS odbieracie jako atak personalny! Przecież to badanie podkreśla bardzo dużo pozytywnych cech wyborców PiS! Wierzący, sumienni, wytrwali w dążeniu do celu, ambitni, stanowczy, prawdomówni, konsekwentni w działaniu, systematyczni, pracowici, uporządkowani ..... ale trochę samokrytyki, pokory i miłości bliźniego oraz otwartości na świat też by się przydało!

    Odpowiedz
  • Piotr (2019-08-07 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Neurotycy z poczuciem wyższości pozdrawiają psychologów z kompleksem.

    Odpowiedz
  • Gdt(2019-08-07 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Co zrobic gdy stracilo sie wladze? Zrobic z rzadzacych wariatow. Co zrobic gdy to sie nie uda? Zrobic z glosujacych na nich wariatow. Mistrzowie zla, krolowie taktyki prawie oblalem sie kawa ze smiechu. Namowiliscie mnie glosuje na Pis.

    Odpowiedz
  • heh(2019-08-06 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    Przede wszystkim to katoliccy komuniści. Co jest pojęciem wewnętrznie sprzecznym, bo jest się katolikiem albo komunistą. I jak wszystko co utopijne rozleci się szybciej niż wszystkim się wydaje. Choćby razem ze śmiercią Kaczyńskiego, a przecież jest już stary i mocno otyły. Nie to żebym życzył mu źle, bo jedynie nie zgadzam się z jego komunistycznymi poglądami oraz restauracją gierkowskiego PRL-u, a nie go nienawidzę. Głosowałem na nich kiedyś ze 2-3 razy, kiedy jeszcze nie robili tego co robią. Dziś nie chcę nawet o tym wspominać jak głupi byłem.

    Odpowiedz
  • szczecinin(2019-08-06 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie opisał pisowską, niereformowalna ciemnotę która zmienia polske w afganistan, ten sam poziom intelektualny - patrz sobecka kwintesencja polskiej katolickiej ciemnoty.

    Odpowiedz
  • Kiki(2019-08-06 10:27) Zgłoś naruszenie 10

    Hahaha no to kolejna madra inaczej wie wiecej odemnie niz ja sama hahaha

    Odpowiedz
  • buszu(2019-08-06 03:12) Zgłoś naruszenie 30

    Przecież prof. Marciniak to leming :)

    Odpowiedz
  • Marian(2019-08-05 23:04) Zgłoś naruszenie 40

    Teraz czekam na podobną analizę wyborcy Wiosny, albo Nowoczesnej. Nie jestem wyborcą PiS, ale te wrzutki propagandowe są tendencyjne.

    Odpowiedz
  • były wyborca leni z PO>(2019-08-05 22:38) Zgłoś naruszenie 30

    Ten wywiad to żenada roku.

    Odpowiedz
  • Virtus(2019-08-05 17:47) Zgłoś naruszenie 70

    Pani Ewa Marciniak nie jest profesorem. Forsal tytułuje ją tym tytułem by wzmocnić siłę propagandową jej opinii. Ta pani nie jest też psychologiem klinicznym, ani psychoterapeutką, więc nie powinna oceniać stopnia neurotyczności innych ludzi, gdyż jest ignorantką w tej dziedzinie.

    Odpowiedz
  • Suweren(2019-08-05 17:03) Zgłoś naruszenie 11

    Przede wszystkim wyborcy PIS to osoby, które nie mają kontaktu (albo kontakt sporadyczny) z administracją, sądownictwem, gospodarką, finansami czyli głównym nurtem życia i nie mają osobistych doświadczeń, jak to "solidarne" i "przyjazne" państwo funkcjonuje. Tylko czasem w aptece się przekonują i wtedy bluzgają

    Odpowiedz
  • rk(2019-08-05 16:21) Zgłoś naruszenie 03

    Wyborca PIS jest przede wszystkim głupi i jeszcze raz głupi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Polak(2019-08-05 14:40) Zgłoś naruszenie 22

    Ten opis pokazuje, że wyborcy PiS to "wzorowi obywatele PRL". teraz budują nam tu socjalizm (państwo opiekuńcze, gwarancja pracy) i komunizm (dominująca własność państwowa) oraz tępią kułaków. 25 lat wystarczyło, żeby zapomnieć kolejki po papier toaletowy, wszechwładną bezpiekę, puste półki, upodlenie, ograniczenia wyjazdów, marazm i zniechęcenie...

    Odpowiedz
  • ?????????(2019-08-05 14:07) Zgłoś naruszenie 61

    A co moze powiedzieć ta pani,chora z nienawiści do PiS.W tvn,klepie to samo....

    Odpowiedz
  • Litr(2019-08-05 12:51) Zgłoś naruszenie 61

    Taki artykuł to perełka. Wręcz przedstawione w krystalicznej postaci lewicowo-marksistowskie podejście do nauki. - Mamy tu Panią profesor, która nie jest profesorem. - Mamy cały szereg różnego rodzaju opinii i wniosków - bez odniesienia się do faktów. - Mamy brak jakichkolwiek źródeł badań - Mamy brak odniesienia do grupy kontrolnej (Np. można powiedzieć, że typowy wyborca PIS lubi zsiadłe mleko bo 70% wyborców PIS lubi zsiadłe mleko, ale jednocześnie zataić, że 70% obywateli lubi zsiadłe mleko i w świetle tych faktów nie mówi to nic o wyborcach PIS). - Pełno zamiast tego różnego rodzaju aluzji i sugestii. Reasumując: propaganda w najczystszej postaci.

    Odpowiedz
  • ree(2019-08-05 12:45) Zgłoś naruszenie 20

    tylko problem, bo na zachodzie wszystko jest prywatne, nic państwowego, a przy tym i 1000+, i zasiłki dla bezrobotnych powyżej naszej średniej krajowej, i pomoc dla uciekinierów, jak oni to robią ?

    Odpowiedz
  • wredny(2019-08-05 12:42) Zgłoś naruszenie 04

    Moja subiektywna ocena, na podstawie TVP - dla mnie wyborca Jarosława Wielkiego to taki nie za mądry, lubi disco polo i na radio da

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • i to by było na tyle(2019-08-05 12:33) Zgłoś naruszenie 9212

    politolog prof. Ewa Marciniak jest specjalistką od stygmatyzacji? Nie znam kobiety, nie słyszałem tej wybitnej specjalistki. Cóż za żenujący wywód.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz