Straciłeś na kryptowalutach? Masz małe szanse na odliczenie podatkowe

19 sierpnia 2019, 18:58 | Aktualizacja: 19.08.2019, 18:59
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Moneta o wartości 25 bitcoinów. Wirtualna waluta została stworzona w 2009 roku przez anonimowego programistę lub grupę programistów o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Całkowita podaż monet bitcoina została ustalona na 21 mln sztuk. Zamiast banku centralnego, zarządza nią komputerowy algorytm. Pod koniec listopada tego roku cena bitcoina na giełdzie Mt. Gox poszybowała do ponad 1240 dol. W grudniu w ciągu zaledwie kilu dni kurs załamał się o ponad 40 proc. Fot. Tomohiro Ohsumi, Bloomberg's Best Photos 2013.

Moneta o wartości 25 bitcoinów. Wirtualna waluta została stworzona w 2009 roku przez anonimowego programistę lub grupę programistów o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Całkowita podaż monet bitcoina została ustalona na 21 mln sztuk. Zamiast banku centralnego, zarządza nią komputerowy algorytm. Pod koniec listopada tego roku cena bitcoina na giełdzie Mt. Gox poszybowała do ponad 1240 dol. W grudniu w ciągu zaledwie kilu dni kurs załamał się o ponad 40 proc. Fot. Tomohiro Ohsumi, Bloomberg's Best Photos 2013.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Tomohiro Ohsumi

Składając PIT za 2019 r., trudno będzie potrącić ujemny wynik z transakcji kryptowalutowych sprzed 1 stycznia br. Potwierdza to najnowsza interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • Alex(2019-08-19 21:43) Zgłoś naruszenie 33

    Ale kto stracił skoro bitcoin co roku coraz droższy? 23 września b.r. startuje platforma Bakkt będzie to początek rakiety do nieba. 100 tys. $ całkowicie realne wciągu 2 lat. Ale po co ja to pisze skoro nikt nie uwierzy. A potem przecieranie oczów gdzie ja byłem po co mi te złoto srebro które ledwie drgnęło.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze