3 tys. zł pensji minimalnej i liczenie ZUS od dochodu. Oto gospodarcze obietnice rządu

7 września 2019, 14:10 | Aktualizacja: 19.09.2019, 10:42
Źródło:PAP
Lublin, 07.09.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas konwencji programowej PiS w hali Globus, 7 bm. w Lublinie. Liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. (kf) PAP/Wojtek Jargiło

Lublin, 07.09.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas konwencji programowej PiS w hali Globus, 7 bm. w Lublinie. Liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. (kf) PAP/Wojtek Jargiłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Wojtek Jargiło

Tworzymy Fundusz 100 obwodnic - poinformował w sobotę Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział także m.in. stworzenie funduszu modernizacji placówek zdrowia oraz skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorców z 250 tys. euro do miliona euro.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (118)

  • bk(2019-09-10 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jak podniosą minimalną pensję i ZUS dla pracodawców, to wszystko zdrożeje i np. chleb będzie kosztował 15 -20 zł. To tylko hasła wyborcze, a gospodarka kieruje się swoimi prawami.

    Odpowiedz
  • jdg(2019-09-10 10:10) Zgłoś naruszenie 01

    Prowadze jedno osobową działalność od 2010 roku: 2010 - na minusie 2011 - 2000 na rękę miesięcznie 2012 - 2500 2013 - 3400 2014 - 4500 2015 - 6500 2016 - 7500 2017 - 9000 2018 - 10000 2019 - 12000 2020 - po wprowadzeniu zus od dochodu bedę miał 8500... będe stratny przeszło 3500 na miesiąc... Najśmieszniejsze, ze odłożyłem już na tyle kasy by zatrudnić 2 osoby (planowałem płace na poziomie 5000). Przez pierwszy rok byłbym stratny, ale po kolejnym pracownicy zaczęli by zarabiać na siebie. W obecnej sytuacji kiedy: - państwo zabierze mi conajmniej 3500 - inflacja pójdzie do góry, wszystko bedzie droższe, - pójdą stopy do góry, wieć kredyt na mieszkanie, które kupiłem też, - dostęp do kredytu bedzie gorszy Postanowiłem, że jak te zmiany wejdą w życie to zamykam działalnośc i pójdę na etat jako specjalista. Będę stratny "tylko" 1500 zł miesięcznie + inflacja, pokryje to z oszczędności i przeczekam na lepsze czasy Dzięki Ci narodzie! Dzięki Ci dobra zmiano!

    Odpowiedz
  • POLAK(2019-09-09 18:55) Zgłoś naruszenie 01

    I tak oto Polska umiera po raz kolejny. Widać Polacy mają we krwi niszczenie swojego kraju.

    Odpowiedz
  • Rafal IT(2019-09-09 11:54) Zgłoś naruszenie 32

    ZUS od dochodu= branza IT i kadra managerska lezy, innowacyjnosc lezy.Najabrdziej innowacyjni i wyksztaceni ludzie wyjeda na zachod a druga polowa zarejestruje dzialansc zagranica.Wszyscy nasi sasiedzi czekaja na takich ludzi z otwartymi rekoma. PAnstwo nie dosc ze straci na ZUSie to na podatkach. Firmy ktore informatyzuja Panstwo i spoki panstwowe zapewne zglosza sie o aktualizacje kontraktow i Panstwo zaplaci jeszcze wiecej, albo wstrzyma inwestycje w IT zatrudnianiac armie urzednikow.

    Odpowiedz
  • yaeoe(2019-09-09 10:59) Zgłoś naruszenie 41

    Bogaczom i biznesmenom reformy pisu nie w smak bo muszą się podzielić bogactwem z ich niewolnikami.

    Odpowiedz
  • Partia Niewidzialnych(2019-09-09 09:27) Zgłoś naruszenie 11

    W zeszłym kwartale wpłaciłem do kasy państwa 15000 zł PIT, VAT i ZUS. Nikogo nie zatrudniam, ta kwota to miesiąc mojej pracy od rana do wieczora, przez większość dni miesiąca. Jeśli zostanę zmuszony do zapłacenia chociaż grosza więcej, kupię nieruchomość na Litwie i się w niej zamelduję.

    Odpowiedz
  • Towarzysz Mateuszek(2019-09-09 07:33) Zgłoś naruszenie 11

    I obiecamy jeszcze 1000 statków kosmicznych, i po samolocie dla każdej rodziny! I po 50 tys. zł na wakacje dla każdej "normalnej" rodziny, nie jakieś tam LGBT ;)

    Odpowiedz
  • prof. dr hab.(2019-09-09 02:43) Zgłoś naruszenie 20

    po co ta propaganda? - nikt, kto w stopniu średnim zna się na ekonomii i finansach, przemówień tego faceta nie bierze poważnie. Wierzą w to wyborcy PiS, którzy już i tak głosują za. Przecież bez tego festiwalu PiS ma władzę w kieszeni. O co chodzi? O wiekszość konstytucyjną?,..żeby zmienić konstytucję i zaorać do końca sądy, nieprzychylne media, zapewnić sobie bezkarność i zrobić tu przez kilka lat pol-exit i Wenezuelę?

    Odpowiedz
  • DAn(2019-09-09 00:52) Zgłoś naruszenie 11

    Właśnie PiS potwierdził to, oczym już odpewnego czasu można było się domyślać.Maly ZUS to ptetekst do opodatkowania przedsiębiorców tzw podatkiem ZUS. ZUS od dochodu to strzał w stopę, a nawet dwie. PiS nie wygra tych wyborów, chociaż wszystkim się wydaje, że musi, bo na lewo i prawo pińcet+. Ludzie potrafiący kalkulować zdroworozsądkowo swoje przedsięwzięcia nie zagłosują za takimi hasłami. A tych wbew pozorom wcale e jest mao.To większość tych, którzy dostarczają lwią część budżetu. Cynizm i przewrotny spryt. To nie może byc podstawą do budowana zdrowej gospodarki. A to, że jest ona w stanie przed zawałowym towidać gołym okiem. Żadne zaklęcia i czary nie pomogą, a z pewnością wygaszanie przedsiebiorczych działań.

    Odpowiedz
  • ggg(2019-09-09 00:17) Zgłoś naruszenie 11

    Elita POwinna zarabiać 30tys zł a reszta hołoty 2tys. To wyobrażenie pajaców z PO.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Asia(2019-09-08 21:27) Zgłoś naruszenie 01

    Czyli emeryci wyląduja w grupie skrajnego ubustwa, a chleb bedzie kosztowal 20 zl. Bo pracownikom piekarni trzeba bedzie zaplacić. I spirala podwyżek sie nakręci

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2019-09-08 21:19) Zgłoś naruszenie 21

    SS i NKWD nawet Polakom szybciej i lepiej płaciło niż nasz "Janusz Biznesu" po 1989r. bo tak długo nie wykorzystywali!!! LoooooooooooooooooooooL.

    Odpowiedz
  • mo(2019-09-08 20:58) Zgłoś naruszenie 20

    Skoro to takie proste to niech podniosą płacę minimalną do 10 tys. No co, nie byłoby wszystkim lepiej?

    Odpowiedz
  • Wyborca 2019(2019-09-08 20:45) Zgłoś naruszenie 21

    PiS - rozdawnictwo i dodruk pieniędzy. Z PiS będzie BIEDA!

    Odpowiedz
  • Jeszcze po kropelce, jeszcze po kropelce....(2019-09-08 20:26) Zgłoś naruszenie 20

    Wzrost spożycia mocnego alkoholu w Polsce - rządowy sposób na manipulowanie społeczeństwem.

    Odpowiedz
  • Druga odsłona...(2019-09-08 20:22) Zgłoś naruszenie 11

    arcydzieła Das Kapital

    Odpowiedz
  • Putinek(2019-09-08 15:29) Zgłoś naruszenie 51

    Rząd powinien pomagać tam gdzie jest potrzeba. Ale im więcej państwa w gospodarce tym gorzej dla swobody gospodarczej, innowacji, rozwoju. Efekt będzie jak za PRL.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emerytka wdowa...(2019-09-08 14:00) Zgłoś naruszenie 43

    Emerytka wdowa, ktora wypracowala swoja emeryture w systemie skladki zdefiniowanej powinna miec mozliwosc zachowania swojej emerytury plus 80% pozostajacej kwoty po zmarlym mezu.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Clerc(2019-09-08 13:38) Zgłoś naruszenie 30

    Kaczyński obieca wszystko, żeby wygrać taką większością, żeby móc samodzielnie zmienić konstytucję, bo tylko o to tu chodzi, o nic więcej. Dobrze wie, że to jedyna i ostatnia szansa, nigdy nie miał tak dobrych rokowań przed wyborami, i nie będzie już miał. Jeżeli w tej kadencji PiS nie zdobędzie większości do zmiany konstytucji, to już długo nie zdobędzie. Bo przecież te wszystkie obietnice nadwyrężające trzeszczący w szwach budżet nie mają sensu, PiS i tak wygra te wybory, ale nie chodzi o zwykłą wygraną, tylko o kwalifikowaną - do zmiany konstytucji. Jeżeli to się PiS-owi nie uda, to będzie to, bez względu na wynik wyborów, nawet jeżeli zdobędą jeszcze parę głosów więcej niż obecnie - życiowa porażka Kaczyńskiego.

    Odpowiedz
  • emeryT(2019-09-08 12:23) Zgłoś naruszenie 31

    I raz w roku wczasy zakładowe na Galapagos każdemu, koniecznie! Co jeszcze obiecają, że dadzą. Coś mało o realnych programach gospodarczych bo elektryczne samochody Morawieckiego kto widział, no kto?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz