72 proc. Polaków widzi zagrożenie kryzysem klimatycznym. Oto, jak możemy zapobiec katastrofie [RAPORT]

24 września 2019, 17:10 | Aktualizacja: 24.09.2019, 20:23
Źródło:forsal.pl
Zachowanie człowieka w dzisiejszym świecie przypomina szał zakupów – mówi Urszula Stefanowicz z Polskiego Klubu Ekologicznego

Zachowanie człowieka w dzisiejszym świecie przypomina szał zakupów – mówi Urszula Stefanowicz z Polskiego Klubu Ekologicznegoźródło: ShutterStock

Jak wynika z najnowszego raportu Kantar pt. „Ziemianie atakują”, eksperci są zgodni: czekają nas trzy scenariusze. Żaden z nich nie jest dobry.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Czytelnik(2019-09-24 17:53) Zgłoś naruszenie 12015

    Jakaś paranoja. Propaganda wlewa się drzwiami i oknami,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kTn(2019-09-24 17:38) Zgłoś naruszenie 7612

    Zagrożenie zmianami klimatycznymi jest straszliwe. W zimie jest zimno, w lecie jest ciepło. Powinni wszystko wyrównać. I żeby w dzień nie było zbyt jasno, a w nocy zbyt ciemno.

    Odpowiedz
  • Kupuję Polski(2019-09-24 19:00) Zgłoś naruszenie 246

    Biedni zapłacą za wiatraki bogatym

    Odpowiedz
  • Vitali(2019-09-24 19:11) Zgłoś naruszenie 1139

    Wszyscy zapłacicie za ten eko-syf, który robimy. Głupota komentarzy na forum przekonuje, że jedynym wyjściem jest mega katastrofa, która dopiero uświadomi ludziom o co naprawdę chodzi. Ale tak zawsze było jest i będzie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Szycha(2019-09-25 00:24) Zgłoś naruszenie 102

    Wczoraj byłem w naszym miejscowym centrum handlowym. Załatwiłem co trzeba wychodzę (nieopodal jest mały most gdzie bierze swój początek mała rzeczka ) a za mostkiem ja patrzę (niesamowite) jacht stoi za 3 miliony złotych... . Podchodzę bliżej patrzę ,otwarte wejście ,no to wejdę..... . Wszedłlem no i zaczeliśmy płynąć. Płyniemy ,płyniemy a tu już Wisła ,ja patrzę a tu Gdańsk. No to co się będziemy zatrzymywać ? Płyńmy do Nju Yorku. Trochę to zajęło ale dopłynęliśmy . Myślę trzeba rozprostować kości ,wybiorę się na spacer po tym Nju Yorku. Idę ,idę patrzę a tam budynek ONZ. Podchodzę bliżej -drzwi otwarte ..... . Weszłem. Idę ,idę ppatrzę a tu kolejne duże drzwi i także otwarte ,no to ja i tu wszedłem i w te drzwi i dalej wchodzę .... .. Ja patrzę ogromna sala ,mnóstwo ludzi w eleganckich garniturach . Na coś wszyscy czekają??? Ja patrzę a tam wolna mównica no to na nią weszłem . Wszzyscy się na mnie patrzą ..... a ja im mówię ,że niestety ale koniec świata będzie ,tak ,tak już niedługo...... . No i się kurde wtedy budzę i myślę, no tak przecież wczoraj znowu wódkę mieszałem z piwem a obiecałem sobie ,że już tak nie będę.

    Odpowiedz
  • nie-da-sie(2019-09-25 09:42) Zgłoś naruszenie 60

    "To, czego Polakom brakuje to wiedza" - w punkt. Nie brakuje za to pewności siebie w codziennym głoszeniu bzdur i heheszkach z naukowców. Swoją drogą: byłem ostatnio na imprezie współorganizowanej przez dwóch marszałków województw. Żarcie podawano na plastiku, z plastikowymi sztućcami. Eko-wege brodacze w przykrótkich gaciach, siedzący w hipsterskich knajpach żreją i piją z jednorazowego plastiku. "72% społeczeństwa zdaje sobie sprawę", ale jedynie na warstwie teoretycznej. W praktyce to tony chińskich plastikowych zabawek i plastikowa łycha, wymontowany DPF i kocioł na przepracowany olej silnikowy. A potem "NIECH KTOŚ COŚ Z TYM ZROBI!"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niech sie nas nie czepiaja(2019-09-25 21:42) Zgłoś naruszenie 20

    zagrozenie jest,ale to nie mysmy je spowodowali

    Odpowiedz
  • Stan(2019-09-25 18:51) Zgłoś naruszenie 10

    Lasy, rolnictwo, energetyka, transport ,-taka kolejność ,-ludzie[,LEŚNICY]-sadzić las,on potrzebuje dwutlenku węgla ,trzyma wilgoć i daje chłód.

    Odpowiedz