Udawane drugie życie plastiku. Co drugi śmieć nigdy nie trafi do recyklingu

14 lutego 2020, 09:44 | Aktualizacja: 14.02.2020, 09:52
Źródło:MAGAZYN DGP
Chińscy robotnicy sortują zużyte plastikowe butelki. Zdj. imageshunter / Shutterstock.com

Chińscy robotnicy sortują zużyte plastikowe butelki. Zdj. imageshunter / Shutterstock.comźródło: ShutterStock

Co druga wyrzucona tacka, butelka czy torebka nigdy nie trafi do recyklingu. Zasypujemy świat tonami śmieci, których nie sposób przetworzyć. Nie dlatego, że się nie da. Koncernom na tym po prostu nie zależy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • anonimosław(2020-02-16 14:20) Zgłoś naruszenie 01

    A węgiel energetyczny po 200 PLN/tonę. Plastik warty 300 za tonę biorąc pod uwagę samą wartość energetyczną i za odpusty CO2 mniej przy spalaniu by trzeba zapłacić mniej

    Odpowiedz
  • kaktus(2020-02-15 09:24) Zgłoś naruszenie 33

    Palić to dziadostwo w spalarniach i tyle...W Polsce to się nic nie opłaci tylko bycie politykiem

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator (2020-02-14 19:38) Zgłoś naruszenie 43

    Plastik landuje prosto w spalarniach!!! Tak jest u nas i na zachodzie Europy!!! Spalanie śmieci to lukratywny biznes!!! LoooooooL.

    Odpowiedz
  • Życie(2020-02-14 13:42) Zgłoś naruszenie 73

    Jestem w Niemczech od tygodnia i widzę jak duża jest różnica w podejściu do recyklingu i utylizacji odpadów sztucznych. W Polsce w każdym sklepie brakuje maszyn do zwracania plastikowych butelek i koszy do szerszego typu segregacji odpadów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KM(2020-02-14 13:36) Zgłoś naruszenie 24

    Fanatykom od spalarni plastiku, co twierdzą, że to bardziej opłacalne niż spalanie węgla brunatnego, gdyż plastik ma większe ciepło spalania. Nic dziwnego - przecież to polimer, którego cząsteczka może zawierać od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy atomów węgla. No i tu jest drugie dno, po spaleniu powstanie od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy cząsteczek CO2 Wtedy to dopiero będzie efekt cieplarniany, że ja pier....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bialy(2020-02-14 11:37) Zgłoś naruszenie 30

    Nie ma zwrotnych butelek plastikowych?

    Odpowiedz
  • Torog(2020-02-14 10:15) Zgłoś naruszenie 40

    Sortowanie odpadów nie weszło w tym roku, było wcześniej, co się nagle stało, że odpadów jest tak dużo?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz