Największy światowy reasekurator - Swiss Re jest zaangażowany na 9,6 mld dolarów w amerykańskie spółki finansowania hipotecznego - Freddie Mac i Fannie Mae. 8,3 mld dolarów to papiery posiadane przez szwajcarską grupę Zurich Financial.
Co prawda amerykański rząd i Fed zapowiedziały w ostatnich dniach, że będą ratować Fannie Mae i Freddie Mac, ale kurs Suisse Re spadł w środę po porannych złych informacjach. To kolejny cios dla reasekuratora po ubiegłorocznych odpisach w aktywach o wartości 1,37 mld euro, w związku z kryzysem subprime.
Nieco lepiej radzi sobie Zurich Financial, który informacje o kłopotach znów związanych z rynkiem amerykańskim opublikował także w środę, ale po południu. ZFS jednak nie był tak dotknięty jak Swiss Re przez kryzys subprime i w pierwszym kwartale zysk ZFS wzrósł o 3 proc. do 1,4 mld dolarów.
AL, Les Echos
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: Własne
Zobacz
||
