"Cieszymy się z dynamicznego rozwoju współpracy z siecią Piotr i Paweł. Podpisanie tych umów jest dowodem na to, że nasza oferta jest dobrze oceniana przez wymagających partnerów. Nowa strategia MLP Group oraz dokonane zmiany przynoszą efekty. Koncentrujemy się na realizacji projektów w formule BTS oraz istotnej rozbudowie parków logistycznych. Przekłada się to na dynamiczny wzrost skali działania" - powiedział Krochta, cytowany w komunikacie.

Obiekty powstaną w Teresinie koło Warszawy, gdzie zlokalizowany będzie magazyn centralny sieci Piotr i Paweł oraz w okolicach Poznania. Nieruchomości z częścią socjalno-biurową zostaną przekazane najemcy w latach 2016-2017. Ich lokalizacja umożliwia dalszą optymalizację logistyki na terenie całego kraju. W ramach podpisanych umów w Teresinie koło Warszawy powstanie obiekt o łącznej powierzchni ok. 38 tys. m2, a kolejne ok. 7 tys. m2 zostanie wybudowane w parku logistycznym MLP Poznań.

Firma Piotr i Paweł jest już klientem MLP Group. Od początku 2014 r. korzysta z ok. 8,5 tys. m2 powierzchni magazynowej w parku MLP Poznań. Wskutek podpisania nowej umowy, powierzchnia wynajmowana przez Piotr i Paweł w tym parku logistycznym zwiększy się do 15,5 tys. m2.

Firma Piotr i Paweł wywodzi się z Poznania, gdzie powstawały jej pierwsze placówki handlowe. Aktualnie posiada 108 sklepów, jest obecna w 60 miastach w całym kraju i planuje dalszą ekspansję.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Specjalizuje się w projektach built-to-suit, pod określone potrzeby najemcy.