Firma jest w posiadaniu jednej trzeciej całego amerykańskiego rynku, a jej przychody rosną piąty kwartał z rzędu (ostatnie dane za I kw. 2015) – wynika z analizy przeprowadzonej przez  Morgan Stanley. Sytuacja Facebooka w branży poprawiła się, chociaż cały rynek znalazł się w fazie spowolnienia - podaje portal Business Insider.

- Facebook, z jego wciąż niskimi cenami, największym zasięgiem i zdywersyfikowanym targetem jest głównym beneficjentem i motorem napędowym dalszego rozwoju reklamy mobilnej – podał Morgan Stanley w podsumowaniu wyników za I kwartał.

Google osiąga wciąż wyższe przychody z reklamy na urządzenia mobilne niż Facebook. Jednak z danych firmy, jak też badań Morgana Stanleya wynika, że wkrótce się to zmieni. W ciągu dwóch ostatnich lat Google znajduje się bowiem w wyraźnym trendzie spadkowym, w przeciwieństwie do Facebooka, którego udział w rynku wzrósł w tym czasie z ok. 10 do ok. 40 proc.

W ciągu nadchodzących lat rynek reklamy internetowej będzie napędzany przez urządzenia mobilne i filmy wideo. Facebook zarabia na nich trzy razy więcej niż Google – poinformował pod koniec zeszłego roku Amir Efrati z portalu theinformation.com.