Komputronik pracuje nad konceptem gamingowym. Ostateczne decyzje o jego uruchomieniu może podjąć do końca roku, poinformował ISBnews dyrektor pionu detalicznego firmy Bernard Bocian.

"W nowym Megastore w Warszawie poszliśmy w kierunku prezentacji szerokiej oferty, udostępniając segment gamingowy bez rozgrywek, jak to było w poprzedniej lokalizacji. Jednocześnie pracujemy nad projektem, żeby w Warszawie dać możliwość rozgrywek w dedykowanym do tego miejscu. Do końca roku powinniśmy zaprezentować naszą koncepcję. Rozważamy nową lokalizację dla tego projektu i wpisuje się to w nasze założenia bycia liderem tego segmentu i pobudzania rozwoju gamingu" - powiedział ISBnews Bocian.

Wskazał, że nowy stołeczny Megastore odpowiada jednocześnie na wzrostowe tendencje segmentu gamingowego oraz kategorii komputerów stacjonarnych. "Prezentujemy na nowej lokalizacji m.in. własne produkty i zaspokoimy potrzeby klientów e-sportu. Musimy być na to przygotowani, ponieważ choć premiera 'Wiedźmina' odbiła się szerokim echem, to z punktu widzenia rynku gamingowego nowych premier jest tyle przez rok, że jest to nieustanny proces. Sklepy takie jak Megastore stają się interfejsami naszego biznesu rozwijanego jako 'omnichannel'" - dodał dyrektor Komputronika.

Spółka rozwija również tradycyjną sieć detaliczną w mniejszych miejscowościach do 100 tys. ludności.

"Tu również odpowiadamy na aktualne tendencje, jak coraz istotniejsza rola segmentu RTV/AGD. Naszą sieć będziemy rozwijać dalej głównie w modelu agencyjnym. Przyszłość tego biznesu widzę w konsolidacji lub rozwoju dużych sieci. Dlatego nastawiamy się na współpracę z obecnymi i najlepszymi podmiotami na rynku, właśnie w modelu agencyjnym" - stwierdził dyrektor Komputronika.

Komputronik - dystrybutor sprzętu IT - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.