"W wyniku zakończenia procesu certyfikacji w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, uzyskano potwierdzenie zgłoszenia poprawnego wniosku dla produktu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT. Otrzymanie potwierdzenia pozwala na uruchomienie produkcji i konfekcjonowania testu SARS-CoV-2 RT-LAMP FAST DETECTION KIT do diagnostyki SARS-CoV-2 metodą RT-LAMP wg wynalazku i zgłoszenia patentowego CBDNA, a ponadto uprawnia wprowadzenie testu do obrotu handlowego" - czytamy w komunikacie.

Produkcję zestawów diagnostycznych na zasadzie wyłączności poprowadzi Medicofarma S.A.

"Zarząd Medicofarma S.A. zapewnił zarząd emitenta o możliwości uruchomienia produkcji z dniem 18 listopada 2020 roku" - czytamy także.

Inno-Gene informowało we wcześniejszym komunikacie, że szacowany potencjał produkcyjny zakładu wynosi 2 mln testów tygodniowo z możliwością zwiększenia go poprzez zlecenia produkcji do spółek powiązanych. Wskazano także, że Medicofarma posiada odpowiedni potencjał i doświadczenie w zakresie produkcji zestawów do diagnostyki w kierunku koronawirusa.

Inno-Gene S.A. to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych - dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

(ISBnews)