"Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Vatnaka w Ryvu, naszego pierwszego kolegę pracującego z USA. Jestem przekonany, że jego doświadczenie będzie bardzo cenne dla naszej spółki. Vatnak posiada ogromną wiedzę z zakresu rozwoju biznesu i współpracy w obszarze onkologii. Duże doświadczenie zdobyte w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej łączy ze znajomością rynku kapitałowego i relacji inwestorskich, co sprawia, że jego kompetencje są unikatowe i nieocenione dla naszej spółki. Jestem niezwykle zadowolony z możliwości współpracy z Vatnakiem nad rozwojem globalnej sieci biznesowej Ryvu" - powiedział prezes Ryvu Therapeutics Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślono, Vatnak Vat-Ho wnosi do Ryvu prawie 20-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze farmacji, biotechnologii oraz rynków kapitałowych.

Reklama

"Przez pierwsze 10 lat swojej kariery zawodowej pracował w różnych bankach inwestycyjnych i globalnych funduszach kapitałowych, a następnie rozpoczął karierę w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. Przez 8 lat pracował w firmie Pfizer, gdzie pełnił kilka funkcji, w tym starszego dyrektora/kierownika zespołu ds. strategii, rozwoju biznesu i współpracy. Przed dołączeniem do Ryvu, Vat-Ho zajmował stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju biznesu w Affimed Inc., gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie działań partneringowych zarówno dla projektów w fazie przedklinicznej, jak i klinicznej, w spółce pełnił również funkcję kierownika ds. współpracy"- czytamy także.

Vat-Ho uzyskał tytuł licencjata z biologii na Uniwersytecie Harvarda oraz tytuł MBA w Leonard N. Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

(ISBnews)